close
no thumb
mould-pro-internal
Někdy pomůže až pomoc odborníka

Pohlédnete do kouta, nad okna nebo přímo doprostřed zdi a vidíte nehezké, nazelenalé fleky? Gratulujeme, máte doma plíseň! Plíseň byste si doma rozhodně neměli pěstovat, ale naopak se jí co nejrychleji zbavit. Fakt, že působí ohyzdně a nechutně, je  ještě nic proti tomu, jaké zdravotní problémy by vám mohla způsobit, obzvlášť máte-li doma alergika či astmatika.

Vysoká vlhkost + nízká teplota = plíseň!

Plíseň se objevuje především na místech, kde vlhkost přesahuje 60% a také v prostorách, kde se teplota pohybuje pod hranicí deseti stupňů. Často obtěžuje v koupelně, kuchyni a všeobecně tam, kde se drží vlhkost. V koupelně by vám neměl chybět větrák, který pohltí nadbytečnou vlhkost a dokáže se sám spustit při překročení vámi nastavené hranice vlhkosti. V kuchyni používejte při vaření digestoř. Větrání rovněž zabraňuje zadržování vodní páry, stejně jako vyšší teplota. Pomoct nebo spíše předejít problému s plísněmi můžete také odstraněním květin z vlhkých prostor či odsunutím nábytku od zdí. Na plesnivé fleky však nejlépe zapůsobí biocidy. Velice účinný prostředek je například Savo na plísně, který rozprášíte na postižené místo a fleky zakrátko zmizí.

111905-sc-met-3of3-roofs
Nedovolte plísním, aby vám znechutili domov!

Hlubším problémem je neustálé se vracení plísní. Potom vám nezbývá nic jiného, než kompletně sundat malbu a dostat se až k omítce. Ta se pak musí vydezinfikovat, napenetrovat a vymalovat speciálními barvami. Pokud byste museli zasahovat takto do hloubky, je rozumnější pozvat na tuto nevděčnou práci odborníka a zbavit se otravné plísně jednou provždy.

Tags : údržbavýmalba

Komentáře k článku