close

Jen stěží bychom si dnes mohli představit bydlení bez stínící techniky, která významně dotváří prostředí interiéru stejně, jako záclony či závěsy. Nejenže ochrání před nežádoucími pohledy zvenčí či ostrými slunečními paprsky, ale díky modernímu vzhledu slouží rolety a žaluzie jako estetický prvek interiéru.

Jako téměř vše si také stínící technika prošla značným vývojem, na jehož konci stojí kvalitnější a širší výběr. Roletami nebo žaluziemi lze dnes opatřit jakýkoliv typ oken, i ty špatně dostupná, rozdíl tkví pouze v montáži a provedení.

Žaluzie Velux – prověřená kvalita

Kvalitní žaluzie Velux je možné vybavit i dálkovým ovládáním, což je vynikající nejen pro ty, co požadují vyšší komfort. Výhoda spočívá rovněž v tom, že žaluzie umístěné v hůře dostupných místech nepředstavují sebemenší problém. Každý majitel ať už bytových či nebytových prostor si tak může vybrat okno včetně stínící techniky podle vlastního gusta.  Je možné vybírat z pestré škály materiálů i barevných variací.

Rolety Velux do každého střešního okna

Neméně oblíbené jsou i rolety Velux, jež utvářejí celistvou kompaktní část, která nezasahuje do samotné vizáže okna. Její montáž je přitom snadná a nezabere mnoho času. Změna zaběhnuté vizáže oken nemusí tudíž představovat nic složitého. Čím dál častěji spatřujeme, že díky působivým vzorům a barvám se stávají právě rolety nepostradatelným doplňkem interiéru. Poskytují snadný a rovněž i stylový způsob jak zabránit vstupu pronikajícího světla dovnitř a zároveň získat více soukromí. Rolety tlumí ostrost a zároveň průsvitný materiál dodá jemný barevný tón, který rozveselí místnost. S oblibou se rolet využívá do střešních oken.

Různé typy ovládání rolet

Látkové rolety mohou mít rovněž jako žaluzie několik typů ovládání. Od manuálního po řetízkové nebo na dálkové ovládání. Rolety si velmi rychle oblíbíte a snadno vyměníte, pokud zatoužíte po změně designu. Výhodou stínící techniky Velux jsou neomezené možnosti, kde si vybere úplně každý. Od římských rolet po kolekci snů Disney, kde jde, jak samotný název prozrazuje o zábavnou a vzrušující podívanou do dětského pokojíčku.

Bonusy předokenní rolety

Mimo vnitřních rolet a žaluzií existuje možnost instalace i předokenních. Předokenní rolety patří k stále více oblíbeným typům stínící techniky oken i dveří. Předokenní roleta dokáže zachytit až 95% slunečních paprsků a uchrání tak interiér před přehříváním. Naopak v zimním období snižuje roleta únik tepla a dokáže ušetřit až 15% za energie. Mimo jiné se podílejí na příjemné estetické změně domu.

Vnitřní či venkovní stínící techniku?

Nevíte-li si rady s výběrem, zda pořídit vnitřní či venkovní stínění, položte si zásadní otázky. Vadí vám nežádoucí pohledy zvenčí? Ruší vás během spánku světlo z pouliční lampy?  Nebo vám slunce praží do oken a je vám vedro? Či naopak máte pocit, že v zimě byste uvítali více tepla? Vnitřní stínění je vhodné k zprostředkování soukromí, a také má své estetické výhody. Ovšem okno se dá ozdobit i jinými způsoby. Chcete-li však stínění a zároveň i tepelnou izolaci, jsou vhodnější předokenní žaluzie. Ideální řešení není většinou pouze jedno. Naštěstí však existuje možnost kombinace obojího, tedy vnitřního i venkovního stínění.

Tags : roletarolety Veluxstínící techniky
Marks

The author Marks

Leave a Response