I v malé kuchyni potřebujeme hodně úložného prostoru na všechno nádobí, zásoby potravin i na praktické spotřebiče, které nám práci v kuchyni zjednodušují. Takže se všechno točí kolem výběru nábytku, tedy kuchyňské linky.
Na výběru kuchyňské linky pro malý prostor opravdu dost záleží. Malá kuchyně je obvykle součástí garsonky nebo bytu 2 + kk, takže navazuje na obytný interiér. Proto musí nejen uschovat vše, co v kuchyni potřebujeme, ale také dobře vypadat.
Vyžeňte ji do výšky
Jestliže se nemůžete realizovat horizontálně, zvětšete si úložný prostor vertikálně. Pořiďte si kuchyňskou linku klidně až do stropu, hlavně aby v ní bylo dost polic a zásuvek. V té nejhornější části uložíte věci, které potřebujete jen několikrát do roka (některé i jen jednou za rok) ve spodní části pak umístíte věci každodenní potřeby.
Rohová bude lepší
Kuchyňská linka ve tvaru písmene “L” nebo (pokud to prostor dovoluje) do písmene “U” představuje mnohem víc úložného prostoru na poměrně malé ploše. Ještě lepší je, když můžete oddělit obytnou část od kuchyně funkčním ostrůvkem nebo pultíkem. Když k němu přisunete židle, vznikne zároveň jídelní koutek.
Pořiďte si vestavné spotřebiče
Vše, co je možné schovat do linky, schovejte. Nejen, že tím zaberou mnohem méně místa, ale kuchyň bude mít jednotný vzhled a nebude působit chaoticky. Další výhodou vestavných spotřebičů je možnost umístit si je do výše očí (například troubu, k níž se nemusíte ohýbat jistě oceníte) a také snadnější údržba.
Vsaďte na plná dvířka
Malé prostory je třeba udržovat v pořádku, aby nepůsobily přeplněně. V kuchyni je řešením schovat vše co půjde za plná dvířka (co je schované, je uklizené). Aby celkový dojem z kuchyně nebyl příliš fádní, můžete linku oživit kombinací barev, barevným obkladem mezi vrchními a spodními skříňkami, či prosklenou skříňkou na skleničky či talíře. Také několik otevřených poliček pověšených na stěnu může být praktickou dekorací.