close

Vytápění

Vytápění

ARMEX ENERGY recenze – manipulace s odcházejícími zákazníky

zemni-plyn

Před několika měsící jsme se rozhodli odejít od svého dodavatele plynu ARMEX ENERGY. V té době měli v ceníku cenu za 1 MWh plynu okolo 7 900 Kč a velice nás překvapilo, že jiní dodavatelé mají ceny přibližně o 40 % nižší. Bylo to sice v době, kdy vstupovalo v platnost zastropování cen státem, přesto jsme si řekli, že nebudeme takový přístup podporovat.

Včera, kdy jsme oficiálně přešli k novému dodavateli, nám volali z ARMEXU a bylo nám sděleno, že nám můžou nabídnout nový, mimořádně výhodný produkt PREMIUM s fixací ceny 3 025 Kč/MWh na 36 měsíců. Paní nám oznámila, že oproti novému dodavateli ušetříme 16 000 Kč za rok, to je 48 000 Kč za oněch 36 měsíců. Měl jsem co dělat, abych dotyčnou neposlal tam, kde záda ztrácí slušné jméno a slušně jsem odmítl.

Na moje odmítnutí paní v telefonu reagovala slovy “opravdu chcete takto přeplácet”?

Skutečnost

Pravda je taková, že v současnosti žádný z dodavatelů nemůže prodávat MWh plynu za více, než 3 025 Kč. Rozdíl může být pouze v poplatcích za distribuci, přičemž rozdíl by v našem případě byl pravděpodobně v řádech stokorun za rok. Zástupkyně ARMEX ENERGY se tedy s námi jednoznačně snažila pomocí lživých informací manipulovat a přetáhnout nás zpátky.

Vyplatí se fix na 36 měsíců?

Pokud by někdo agrumentoval, že státní strop platí pouze letos, a tedy fix této ceny na 36 měsíců se vyplatí, neměl by pravdu. Trh s plynem se stabilizuje, cena plynu na burze je již nyní na úrovni, kde byla zrhuba rok před válkou na Ukrajině. Pokud nedojde k prodloužení vládního stropu, velmi pravděpodobně bude cena pro další rok nižší, než je vládní strop a tím pádem bude produkt PREMIUM prémiový pouze pro ARMEX.

Máte podobné zkušenosti s dodavateli energií? Napište nám do komentářů!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Čtěte více
InteriérStavba a rekonstrukceVytápění

Podlahové vytápění versus dřevěné podlahy

indoors-3101776_960_720

Jen málo podlahových krytin se vyrovná přirozenému vzhledu dřeva. Povrchová struktura dřeva dodává dřevěné podlaze charakter a teplo, a kromě toho trh nabízí nepřeberné množství odstínů, tříd a vzorů pokládky. Dřevěná podlaha je také velmi odolná a investice do ní se vám odmění působivou životností po mnoho let. Otázkou ale je, co je třeba zvážit, když se rozhodnete zkombinovat podlahové vytápění s dřevěnými podlahami?

Tloušťka dřeva

Dřevo je přírodní izolant, takže tloušťka podlahových desek má vliv na přenos tepla z podlahového vytápění a přes povrch podlahy nad ním. Většina výrobců doporučuje, aby tloušťka dřeva nebyla větší než 18 mm. Vzhledem k tomu, že širší desky mají tendenci většího pohybu než ty užší, je dobré se řídit pravidlem, kdy poměr tloušťky k šířce by měl být cca 7:11. Například dřevěná podlahová o tloušťce 16 mm a šířce 160 mm je ideálním příkladem.

Tepelná vodivost

Je logické, že dobrá tepelná vodivost poskytuje celkově lepší tepelný výkon, což znamená, že provoz dobře vyvážené soustavy podlahového topení je nákladově efektivnější. Čím hustší a tenčí jsou dřevěné desky, tím více tepla jimi snadno projde. Pokud vás zajímá, jak účinné podlahové topení v kombinaci s dřevěnou podlahou bude, je třeba mít na paměti, že dřevo jako přírodní izolant se sice zahřeje o nějaký čas později než například dlaždice, ale zase vydrží o mnoho déle hřát než jakákoliv jiná podlahová krytina.

Expanze a kontrakce

Dřevo je hygroskopický materiál, což znamená, že absorbuje vlhkost z okolního prostředí, což vede k jeho expanzi v průběhu času. Když se ochladí, dřevo se smrští. Na tento fakt je důležité myslet, když se rozmýšlíte nad podlahovým topením, protože drastické výkyvy teplot mohou časem způsobit deformaci povrchu podlahy. Proto všechny dřevěné podlahy musí mít po obvodu dilatační mezeru minimálně 10 mm. To umožňuje, aby se dřevěná podlaha roztahovala a smršťovala, když dojde ke zvýšení úrovně vlhkosti nebo když se vypne topení.

A jakým podlahám dáváte přednost vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Čtěte více
Byty a domyVytápění

5 důvodů, proč změnit stávající vytápění za tepelné čerpadlo

screen-czechklima-cz

Tepelná čerpadla jsou u nás stále více v oblibě. Nahrávají jim příznivé klimatické podmínky, zejména pro typ vzduch/voda. Instalacím ekologických tepelných čerpadel fandí i stát, který v současné době nabízí několik zajímavých dotačních programů.

screen-czechklima-cz

1.    Chrání životní prostředí

Přírodu nijak nezatěžují, naopak pomáhají snižovat emise skleníkových plynů i spotřebu nerostných surovin. Do ovzduší nevypouštějí žádné škodliviny. Stát proto podporuje majitele domů, kteří se rozhodnou způsob vytápění změnit, dotací na tepelná čerpadla ve výši až 127 500 Kč. V roce 2016 běží dotační programy Nová zelená úsporám (pro ty, kdo zatím topí elektrokotlem) i Kotlíková dotace (pro majitele kotlů na tuhá paliva).

2.    Ohřívá vodu

Kromě vytápění slouží tepelné čerpadlo i pro ekologický a úsporný ohřev vody. A to nejen na sprchování, ale i vody v bazénu. Díky tepelnému čerpadlu si tak můžete prodloužit koupací sezónu. Čerpadlo kombinuje všechny výhody solárního a elektrického ohřevu, avšak s minimálními náklady. Většinu energie totiž bere z okolní přírody.

3.    Slouží i jako klimatizace

Tepelné čerpadlo snadno napojíte na klimatizační jednotku. V zimě pak bude vytápět, a v létě naopak zajistí příjemně osvěžující klima. Díky dalším výhodám jako jsou prachové a pylové filtry nebo možnost řízeného větrání, bude vzduch ve vašem interiéru i čistší a zdravější. Navíc budou náklady na chlazení výrazně nižší než s klasickou klimatizací.

4.    Šetří energii

U plynových a elektrických kotlů musíme počítat s poměrně vysokými ročními náklady. To u tepelných čerpadel nehrozí. Získávají totiž teplo z okolního vzduchu, vody nebo ze země. Potřebují pouze energii pro samotný provoz, konkrétně pro správné fungování kompresoru.

Postupné zdražování cen energií tak s čerpadlem téměř nepocítíte – skoro veškeré teplo budete čerpat z okolí. Ve výsledku bude váš měsíční účet za energii až o 50-60 % nižší než s jiným typem vytápění. Ročně tak uspoříte až desítky tisíc korun ročně.

5.    Rychlá návratnost investice

Prvotní investice do tepelného čerpadla je sice vyšší než například u plynových nebo elektrických kotlů, ale během několik let se vám vrátí. Razantně se vám totiž sníží poplatky za energie. Většina poskytovatelů vám totiž nabídne výhodnější tarif, jakožto poděkování za to, že vytápíte ekologicky. Investice do tepelného čerpadla se vám v závislosti na typu vrátí do 10 let. Náklady na samotnou údržbu jsou přitom minimální.

Čtěte více
Byty a domyVytápění

Nakupujte balené uhlí včas, ušetříte

p74_01_big

Sice jsme uprostřed období, kdy není třeba interiérové prostory bydlení jakkoliv vytápět, ale to neznamená, že bychom měli podceňovat včasný nákup paliva. Není nic horšího, než dělat věci na poslední chvíli. Buďte připraveni, až se vás zima zeptá, co jste dělali v létě. Nakoupíte-li například balené uhlí včas, budete potom mít pohotovou odpověď, že jste nenechali nic náhodě.

Prodej baleného uhlí je k dispozici i pro vás /
Prodej baleného uhlí je k dispozici i pro vás /

Obrovskou oblibu dnes zažívá balené uhlí a není se čemu divit. Je to totiž poměrně čistá a pohodlná cesta, jak si připravit zásoby paliva na zimu. Balené uhlí se snadno přemisťuje, má dobré předpoklady pro skladování. Navíc se vyznačuje vysokou kvalitou, je suché, má velkou výhřevnost a nenajdete v něm téměř žádný prach či stopy vody.

Nakupujte se zárukou spokojenosti

Otázkou zůstává, kde balené uhlí pořídit? Nabízí ho více prodejců, ne všichni však se stejnými podmínkami. Rozhodnete-li se pro nákup baleného uhlí od společnosti OptimTop, neuděláte určitě chybu. Stačí navštívit jejich internetové stránky – nebude tedy nutné nikam chodit, téměř o nic se starat, vše vyřídíte z pohodlí vašeho domova, případně z práce.

Prodej uhlí je realizován v rámci celého území České republiky, respektive jeho dovážka je zdarma. Podíváte-li se na aktuální nabídku, zjistíte, že je z čeho vybírat. Ať již topíte hnědým uhlím, černým uhlím, nebo briketami.

Chcete-li mít jistotu kvality, vydejte se stejným směrem, jako západní státy, kde se stává pytlované uhlí standardem, který vytlačuje klasické, sypané uhlí. Prodej uhlí od společnosti OptimTop je k dispozici i pro vás a je úplně jedno, jestli bydlíte v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku!

Balené uhlí je k dispozici v pytlích po 25 kg – což je ideální hmotnost, která zajišťuje potřebnou mobilitu paliva. Můžete ho mít při zimních měsících vždy po ruce!

Čtěte více
Interiérové prvkyVybavení bytuVytápění

Infratopení zajistí efektivní a úsporné vytápění

obr_298

V našich klimatických podmínkách se minimálně půl roku neobejdeme bez vytápění nebo alespoň občasnému přitápění. Každý majitel rodinného domu nebo vlastního bytu by měl zvážit, jaké možnosti topení jsou pro něho nejvhodnější. Dnešní nabídka je poměrně bohatá. Dávno již nejsme odkázaní pouze na vytápění prostřednictvím kotlů na pevná paliva, případně plynem. Do praxe pronikají nové a nové možnosti. Jednou z nich je například i oblast infratopení.

Kdo by jen řekl, že tento obraz je infrapanel /
Kdo by jen řekl, že tento obraz je infrapanel /

Co si vlastně pod pojmem infratopení konkrétně představit? Jak to funguje? Jde v o ohřívání těles prostřednictvím infračervených paprsků. Zjednodušeně vysvětleno infračervené zářiče umístěné v interiérových prostorách vyzařují infračervené vlny, které se při dopadu na překážku, tedy například lidské tělo, stěny místnosti nebo jakékoliv jiné předměty, přeměňují na teplo. To znamená, že pocit tepla je zajištěn přímo při styku paprsku, díky tomu může být okolní vzduch ohřátý na nižší teplotu, ale i tak je zajištěno, že vám nebude zima.

Topení, které přináší spoustu výhod

Infrapanely jsou tak efektivním a úsporným druhem moderního topení. Díky jejich instalaci můžete snadno ušetřit nemalé výdaje spojené s tepelnou energií. Jedná se tak o rozhodně výhodnější možnost, než kterou představuje klasické konvenční topení.

Jednotlivé infrapanely nezabírají místo, budou se tak hodit i tam, kde je málo prostoru. Navíc působí i stylově. Infrapanely jsou totiž k dispozici v nejrůznějších variacích, například v podobě obrazů nebo nejrůznějších designových tvarů v celé škále rozměrů.

Infrapanely dodávají teplo téměř okamžitě po jejich spuštění. Jejich instalace je velice snadná. V případě, že byste se rozhodli pro jejich pořízení, doporučíme se obrátit na odborníky v oboru, tipem nechť je například společnost Proficomfort!

Čtěte více
Dětské pokojeInteriérové prvkyKuchyněLožniceObývací pokojeVybavení bytuVytápění

Wifi pokojový termostat umožní ovládat vytápění na dálku

WallSocket

K tomu, abychom se doma cítili co nejpříjemněji, je zapotřebí zajistit i optimální teplotu. Toho obvykle docílíme vytápěním. Je třeba si uvědomit, že každý preferuje jiné teplotní podmínky, a rozdílnosti nalezneme i v teplotách jednotlivých místností. Regulace teploty je tak naprostou samozřejmostí, bez které bychom si každodenní život jak doma, tak třeba i v kanceláři, nedovedli představit. Velmi užitečným pomocníkem je termostat, i ten však představuje určité nedostatky. Pokud byste chtěli mít neustálý přehled o vaší teplotě v interiérových prostorách, a případně ji i na dálku ovládat, vyplatí se popřemýšlet o hifi termostatu.

Bezdrátový termostat je moderní a efektivní řešení regulace teploty na dálku /
Bezdrátový termostat je moderní a efektivní řešení regulace teploty na dálku /

Ano, je to bezdrátový termostat, který představuje efektivní a moderní řešení regulace teploty. Představit si ho můžete jako klasický termostat s tím, že dokáže prostřednictvím speciální aplikace komunikovat s mobilním telefonem. Tím se otevírá jeho kontrola téměř odkudkoliv. Obrovským pozitivem je i skutečnost, že mobilní aplikace s názvem NeoApp podporuje nejrozšířenější platformy mobilního operačního systému, jedná se o Android, Windows Phone, iPad a iPhone.

Wifi termostat pro nové i stávající systémy

Pokojový termostat je určen jak pro zcela nové, tak i stávající otopné systémy. Díky snadné instalaci se bude hodit skutečně do každé domácnosti. Využíváte-li již v současné době klasický termostat, potom nebude pravděpodobně potřeba žádných dalších úprav, postačí pouhé zapojení do stávající kabeláže.

Se speciální aplikací je ovládání velmi jednoduché /
Se speciální aplikací je ovládání velmi jednoduché /

Připojíte-li do více místností několik termostatů. Budete moci regulovat teplotu multizónově – to znamená, že dosáhnete v každém prostoru ideálních parametrů.

Wifi termostat přináší nejen více komfortu do oblasti bydlení, ale rovněž i značnou úsporu energií. Jedná se tak o nápad, který má v bydlení v trendech 21. století opodstatněné místo a to nejen pro regulaci standardního vytápění, ale i ovládání tepelných čerpadel!

Čtěte více
Vybavení bytuVytápění

Nechejte si poradit s topením

PR_Krby-stavba141202

Nadimenzovat soustavu pro vytápění není vůbec jednoduché, proto existují specializovaní topenáři, kteří se zabývají návrhy otopných soustav a často i samotnou realizací nebo mají smluvní firmy, kterým tak zajistí klienty. Nicméně systém vytápění byste rozhodně neměli nechávat navrhovat amatéra, jde o důležitou soustavu, kterou budete potřebovat často a bezpečně využít.

Vyberte si i vy stylový krb /
Vyberte si i vy stylový krb /

Návrh je ovšem jedna věc, realizace je věcí druhou, topenáři vám obvykle nenabídnou nejlepší cenu nebo se budete chtít rozhodnout pro výrobek srovnatelného výkonu ale od jiného výrobce. Proto se vám rozhodně vyplatí nechat si od profesionála vypracovat návrh soustavy a soupis potřebných částí, které si potom pořídíte sami, čímž můžete skutečně hodně ušetřit. Rozhodnete-li se pro otopnou soustavu na tuhá paliva, navštivte internetový obchod Krby-stavba.cz, kde najdete kompletně vše, co budete pro vybudování vaší otopné soustavy potřebovat.

Rozhodnete-li se pro krb, je hlavní částí krbová vložka. Je třeba se rozhodnout, zda budete využívat teplovzdušné nebo teplovodní vytápění, tomu se potom přizpůsobí výběr krbové vložky a případně dalších součástí. Krbové vložky jsou v současné době vybavené moderními systémy, které zdokonalují proces spalování paliva, takže dosahují mnohem vyšší účinnosti spalování paliva a také nižší spotřeby. Můžete vybírat z mnoha různých modelů z jednostranným nebo vícestranným prosklením. Další nezbytnou součástí je krbová obestavba, která určuje vzhled krbu, plní funkci akumulace tepla a také protipožární ochrany. Krbovou obestavbu vybírejte podle velikosti, vašich prostorových možností a samozřejmě také vkusu.

Jsou-li pro vás přijatelnější krbová kamna, naleznete na Krby-stavba.cz rovněž velký výběr velikostí, modelů, barev i cenových kategorií. Rozhodně neváhejte a přijďte si vybrat topidlo i vy.

Čtěte více
Vybavení bytuVytápění

Ušetřete na vytápění, pořiďte tepelné čerpadlo

tepelne_cerpadlo1

Doba, kdy se neobejdeme bez každodenního vytápění bytových prostorů jakéhokoliv bydlení je zase tady. Od nynějška, po dobu několika měsíců tak budeme možná zase proklínat, kolik že to stojí uhlí, dřevo, nebo jak zase navýšila fakturace za plyn. Pravidelná otázka, která je spojena s podzimem zní: Nedalo by se nějakým způsobem na spotřebě tepelné energie ušetřit? Samozřejmě, že téměř všechno je možné, takže ano, i náklady spojené s tepelnou energií můžete bez problémů snížit. Řešení je celá řada, jedním z vysoce efektivních jsou tepelná čerpadla.

Princip fungování tepelného čerpadla /
Princip fungování tepelného čerpadla /

Tepelná čerpadla fungují na nejrůznějších principech. Dnes bude řeč o tepelných čerpadlech na systému vzduch-voda. Zde je využívána energie z venkovního vzduchu, která přestupuje do otopné vody nebo i do užitkové vody.

Výběr tepelného čerpadla

Výběr tepelného čerpadla nepředstavuje nejjednodušší záležitost. Je třeba vzít k úvaze minimálně objem vytápěných prostorů, ale i současný systém radiátorů a jeho rozložení, případně skutečnost, zda je k ohřevu využívána i užitková voda. Pokud si ale stejně nevíte rady, určitě není na škodu obrátit se ihned s jakoukoliv otázkou na odborníky, třeba ty, kterými je společnost Klima Rapid!

Tepelné čerpadlo Panasonic nyní seženete s cenovým zvýhodněním /
Tepelné čerpadlo Panasonic nyní seženete s cenovým zvýhodněním /

Podíváte-li se do nabídky tepelných čerpadel, zjistíte, že sortiment je vskutku bohatý. Nejlepším řešením, alespoň podle spokojenosti těch, kteří k této úsporné metodě přešli již před vámi, jsou tepelná čerpadla značek Panasonic, Midea a Daikin.

Rozhodnete-li se při nákupu a zapojení tepelného čerpadla oslovit společnost Klima Rapid, nebudete litovat. Jedná se o silnou firmu s bohatými zkušenostmi a s možnostmi kompletní realizace, ale i případným záručním či pozáručním servisem, údržbou a seřízením. Potěší i nejrůznější akce a cenové zvýhodnění, zrovna v současnou chvíli můžete s finanční úsporou pořídit tepelné čerpadlo Panasonic!

Čtěte více
Byty a domyVybavení bytuVytápění

Jaký druh kotle vybrat do domácnosti?

TL4

Pořídit si kotel na tuhá paliva, elektřinu nebo plyn? To je poměrně jednoduchý dotaz, odpověď ovšem v žádném případě snadná není, právě naopak. Podívejme se tedy na tuto oblast blíže.

Druh paliva pro kotle

Vyberte si i vy nejvhodnější druh kotle /
Vyberte si i vy nejvhodnější druh kotle /

K dispozici jsou v podstatě tři řešení. Tím prvním jsou kotle na tuhá paliva, tedy na dřevo, uhlí, peletky či jejich kombinace. Aktuálně jsou přitom tato paliva poměrně levná. Neméně zajímavé jsou ovšem elektrokotle, které potěší tichým chodem, relativní bezpečností, nepříliš zatěžujícím vlivem na životní prostředí a můžete navíc využít nižších sazeb za elektřinu. Poslední variantu představují plynové kotle, které dnes rovněž patří ke špičkovým výrobkům. Jejich alternativou jsou kondenzační kotle. Ty jsou opět na plyn, ovšem oproti předchozím cenově dražší, za to účinnější a nepotřebují tedy takové náklady na provoz.

Provedení a umístění

Budete muset řešit i odkouření pro kotle, tedy alespoň v případě, že si nechcete pořídit elektrokotel, který jej z pochopitelných důvodů nepotřebuje. Co Vám ale v každém případě doporučujeme, jsou akumulační nádrže, do nichž lze z různých zdrojů (i z kotlů) ukládat přebytky tepelné energie! Jinak platí, že kotle v podstatě existují ve dvou variantách, a to jako závěsné (na zeď) anebo stacionární (na zem). Záleží samozřejmě i na jejich umístění v rámci interiéru. To vše konzultujte s odborníky (viz níže).

Ohřev vody

Technika pro vytápění je k dispozici v mnohých variacích /
Technika pro vytápění je k dispozici v mnohých variacích /

Ohřev vody lze řešit za pomoci kotlů, a to s průtočným ohřevem nebo s vestavěným či externím zásobníkem. Další variantu pak představují samostatné ohřívače vody neboli bojlery, u nichž se musíte rovněž rozhodnout, jaký druh paliva vlastně zvolit. A jelikož dotazů zřejmě zbývá poměrně hodně a ve hře je rovněž mnoho individuálních faktorů, navštivte internetový obchod Topenilevne.cz, kde získáte všechny potřebné informace  

Čtěte více
Chodby, síně, halyDětské pokojeKuchyněLožniceObývací pokojeVybavení bytuVytápění

Tepelná čerpadla a klimatizace zajistí ideální teplotní podmínky

tepelna_cerpadla

Bydlení v trendech 21. století nepředstavuje pouze styl, je třeba si totiž všímat i celkové pohody, se kterou souvisí téměř všechno, pochopitelně i optimální teplotní podmínky v interiérových prostorách. Vytápění, nebo naopak chlazení, je záležitost, kterou musíme řešit po většinu roku. Je jen na každém z nás, jak se k této problematice postaví, zajisté se vyplatí popřemýšlet o tepelných čerpadlech nebo klimatizačních systémech.

Tepelná čerpadla zajistí optimální teplotní podmínky /
Tepelná čerpadla zajistí optimální teplotní podmínky /

Aktuální nabídka tepelných čerpadel a klimatizací je více než bohatá. V každém případě však v sortimentu najdeme mnohdy propastné rozdílnosti. Při rozhodování se a pořizování je třeba správná volba, mezi kterou jednoznačně patří i tepelná čerpadla Daikin.

Daikin – efektivita a spolehlivost

Japonská společnost Daikin je pojem, který má v oblasti tepelné technologie své pevné místo. Klimatizace a tepelná čerpadla Daikin se vyznačují vysokou kvalitou, dlouholetou životností bez jakýchkoliv speciálních nároků a především vysokou efektivností.

Daikin je tak ideálním, ekonomicky výhodným řešením k cestě za moderním chlazením nebo vytápěním rodinných domů a bytů.

Daikin nabízí několik variací klimatizací a tepelných čerpadel. Za zmínku stojí určitě nízkoteplotní tepelná čerpadla. Díky speciálním technologiím, kdy se využívají velmi účinné kompresory je zajištěn nízký elektrický příkon, který však dostačuje k dosažení optimálních teplotních hodnot. Samozřejmostí je vysoký teplotní výkon i při nižších venkovních teplotách.

Tepelná čerpadla a klimatizace se hodí do každého domu nebo bytu /
Tepelná čerpadla a klimatizace se hodí do každého domu nebo bytu /

Rozhodnete-li se pořídit některé z tepelných čerpadel či klimatizací značky Daikin, buďte si jisti dobrou volbou. Potěší i jednoduchá instalace, kdy není třeba žádných stavebních úprav, i přesto by však měla být prováděna odborníky, kteří zajistí profesionální přístup.

Daikin Emura dosáhnete teplotně příjemného interiérového prostředí, které je základním předpokladem ke spokojenému a zdravému bydlení bez rozdílností, jestli bydlíte v panelovém bytě nebo rodinném domě!

Čtěte více
Vybavení bytuVytápění

Topíte plynem? Poradíme jak ušetřit!

no thumb

Zřejmě i vy využíváte k vytápění vašeho rodinného domu nebo bytu zemní plyn. V současné době se jedná o nejrozšířenější způsob vytápění vůbec. Je sice mnoho takových, kteří mají k dispozici i kotel na pevná paliva, v každém případě máte zřejmě i plynový kotel, který minimálně čas od času využijete. Především nyní, když je podzim v plném proudu a pomalu, ale jistě se nám blíží zimní období, bude otázka vytápění stále aktuálnější. Topíte plynem a chcete ušetřit? Možná to zní překvapivě, ale je to možné a dokonce velice pravděpodobné. Je však zapotřebí proto samozřejmě něco udělat.

Porovnejte ceny plynu

Plyn se využívá k vytápění naprosté většiny domácností /
Plyn se využívá k vytápění naprosté většiny domácností /

Základním předpokladem k úspěchu je porovnání cen plynu. Mějte na paměti, že u nás, v České republice existuje několik dodavatelů zemního plynu. Každý z nich nabízí mírně odlišné cenové podmínky. Nedá se jednoznačně říci, který poskytovatel je nejlevnější a naopak který je nejvíce drahý. Chce to porovnávat individuální případy. Důležité je vědět, kolik metrů krychlových plynu ročně spotřebujete, dále potom jak velký je váš byt. Pokud máte všechny tyto údaje k dispozici, nebude problém udělat jakousi analýzu, která vám napoví, jestli by pro váš případ nebyla nejvhodnější nějaká změna.

Díky bohaté konkurenci se cenová politika dodavatelů plynu mění téměř neustále, jsou nuceni reagovat na vývoj. Je tak určitě vhodné, abyste měli neustálý přehled. Porovnání cen plynu by mělo být činností, kterou i vy alespoň jednou ročně provedete. Využijte k tomu určitě internet, ušetříte tak mnoho času a námahy.

Porovnáním cen plynu a případnou změnou jeho dodavatele můžete ročně ušetřit až několik tisíc korun. A to již stoprocentně není zanedbatelná částka, byla by tak škoda této možnosti nevyužít!

Čtěte více
Interiérové doplňkyInteriérové prvkyVybavení bytuVytápění

Zvolte si ekologické vytápění

no thumb

krb nejen zahřeje, ale udělá i mnoho parády
krb nejen zahřeje, ale udělá i mnoho parády

Mnozí z nás se zajímají o vytápění. Vytápění nás stojí dost peněz, a tak by člověk chtěl, aby bylo pokud možno zároveň ekonomické a ekologické. Největší problém bývá v ceně. Proto spousta těch, kteří do nynějška topili plynem, mění své plynové kotle za krby nebo případně krbová kamna. V první řadě za to může drahý plyn, většinou nechcete veškeré své vydělané peníze dát zrovna za vytápění plynem. Druhým důvodem bývá estetika a celkové vzezření domácnosti.

Krby vám změní život, do vašeho domu vnesou atmosféru domova a příjemný pocit harmonie. Moderní krby jsou vyráběny tak, aby poskytovaly maximální účinnost, tepelný výkon a výhřevnost, jsou vybaveny krbovou vložkou s prosklenou alespoň jednou stěnou, kterou do krbu vidíte a skrz kterou je vyhříván prostor, ve kterém se krb přímo nachází. Vytápět však lze bez problémů celá domácnost, k tomu jsou zapotřebí pouze příslušné rozvody teplého vzduchu v případě teplovzdušného krbu nebo teplé vody v případě krbu s tepelným výměníkem.

Krby obecně jsou velice oblíbené díky vytápěcí schopnosti, dlouhé životnosti, ale také designu. V dnešní době se krby vyrábí za pomoci těch nejmodernějších technologií, aby dosáhly ještě většího výkonu a také úspornosti, k tomu využívají nejrůznější vylepšení a speciální funkce jako terciální spalování, přívod externího vzduchu a mnoho dalších. To však není jediný důvod, proč stále více domácností volí krby za své topné těleso. Krby jsou designově uzpůsobené, aby se hodily do každého interiéru.

Můžete si dnes vybírat, zda chcete mít krb v rustikálním stylu, moderní krb nebo retro krb. Krby se vyrábí z mnoha různých přírodních i syntetických materiálů v různých prostorových i barevných variantách. Vyberte si i vy ten pravý krb pro váš interiér, doplňte vaši domácnost elegantně, stylově a zároveň účelně a prakticky, navštivte Levné-krby.eu a prohlédněte si i vy krby pro každého.

Čtěte více
1 2
Strana 1z2