close
Vytápění

ARMEX ENERGY recenze – manipulace s odcházejícími zákazníky

zemni-plyn

Na začátku roku 2023 jsme se rozhodli odejít od svého dodavatele plynu ARMEX ENERGY. V té době měli v ceníku cenu za 1 MWh plynu okolo 7 900 Kč a velice nás překvapilo, že jiní dodavatelé mají ceny přibližně o 40 % nižší. Bylo to sice v době, kdy vstupovalo v platnost zastropování cen státem, přesto jsme si řekli, že nebudeme takový přístup podporovat.

Včera, kdy jsme oficiálně přešli k novému dodavateli, nám volali z ARMEXU a bylo nám sděleno, že nám můžou nabídnout nový, mimořádně výhodný produkt PREMIUM s fixací ceny 3 025 Kč/MWh na 36 měsíců. Paní nám oznámila, že oproti novému dodavateli ušetříme 16 000 Kč za rok, to je 48 000 Kč za oněch 36 měsíců. Měl jsem co dělat, abych dotyčnou neposlal tam, kde záda ztrácí slušné jméno a slušně jsem odmítl.

Na moje odmítnutí paní v telefonu reagovala slovy “opravdu chcete takto přeplácet”?

Skutečnost

Pravda je taková, že v současnosti žádný z dodavatelů nemůže prodávat MWh plynu za více, než 3 025 Kč. Rozdíl může být pouze v poplatcích za distribuci, přičemž rozdíl by v našem případě byl pravděpodobně v řádech stokorun za rok. Zástupkyně ARMEX ENERGY se tedy s námi jednoznačně snažila pomocí lživých informací manipulovat a přetáhnout nás zpátky.

Vyplatí se fix na 36 měsíců?

Pokud by někdo agrumentoval, že státní strop platí pouze letos, a tedy fix této ceny na 36 měsíců se vyplatí, neměl by pravdu. Trh s plynem se stabilizuje, cena plynu na burze je již nyní na úrovni, kde byla zrhuba rok před válkou na Ukrajině. Pokud nedojde k prodloužení vládního stropu, velmi pravděpodobně bude cena pro další rok nižší, než je vládní strop a tím pádem bude produkt PREMIUM prémiový pouze pro ARMEX.

Máte podobné zkušenosti s dodavateli energií? Napište nám do komentářů!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

8 Comments

 1. Mám podobné, snad i horší zklušenosti s těmito elektrošmejdy. Mám u nich zafixovanou cenu za plyn i elektřinu na rok 2022 i 2023. I kyž mám na to smlouvu, kterou uznal i Energetický regulační úřad, fixaci mně neuznali, letos jsem za elektřinu platila 2 krát více než loni, při stejné spotřebě a čekám ještě na vyúčtování za plyn.
  Nejvíc mě naštvalo, když mně přišla SMS zpráva, další den i email, že mají pro mě výhonou nabídku z fixací ceny na 36 měsíců. Najednou by platila fixace? Určitě jen potud, pokud by to bylo výhodné pro ně.

 2. Neoprávněně ruší smlouvy s fixovanou cenou. Spoléhají na to, že se lidi nebudou soudit. Uvažujeme o žalobě za podvod. Evidentně ERÚ o těchto podvodech ví, ale podnět k policii nedává. Správně by již dávno měla ERÚ odebrat licenci.

 3. Ano, dnes mi přišla nabídka nové smlouvy na elektřinu, pochopitelně na 3 roky s “velice” výhodnou cenou 3950 Kč/MWh. Ovšem se všemi dalšími poplatky a 120 Kč stálý měsíční plat to dělá 7000 Kč/MWh. A to si ještě v dalších přílohách vymiňují, že cenu budou moci upravovat dle aktuální situace.
  Poučena minulým rokem, kdy mě bez jakéhokoli upozornění převedli plyn i elektřinu na SPOT, s nimi už žádné smlouvy na 3 roky uzavírat nebudu. ERÚ o těch podvodech určitě ví, ale jak to řeší, bůh ví.

 4. Supervýhodná nabídka jako Soni mi také přišla, po předchozích zkušenostech už jsem si nedal tu práci ji tak detailně zkoumat, automaticky předpokládám že cokoli výhodného od Armexu je výhodné pro ně.

 5. To hold záleží, co kdo s nimi má, já přes ně řeším odběr a výkup energie z fotovoltaiky, fakturují mě co měsíc, věci sedí a to i po cenový stránce, takže v týhle otázce jsem s nimi ok.

 6. Pomalu už ničemu a nikomu nevěřím. Všichni myslí jen na sebe a svůj zisk. S takovou snad raději půjdu žít do divočiny

 7. My máme také stejnou zkušenost, telefonát a úprava ceny pod záminkou že podepíšeme smlouvu na tři roky,,, to je vydírání zákazníků !!!!!. Právě jsme vypověděli smlouvu a poslali nám dvě faktury s rozdílnou částkou … Dál to nemá cenu komentovat!!!! Snad jenom varování pro ostatní lidi. Pozor na peníze!!!!

Komentáře k článku