close
nabytek2

Nábytek představuje základní výbavu každého domu nebo bytu. Měli bychom o něm mít jasno hned na začátku. Takže pokud stavíte nebo rekonstruujete, či třeba pouze malujete byt, přemýšlejte o nábytku již dostatečně s předstihem. V dnešní době je rozhodně z čeho vybírat a pokud by vás přece jen nic nezaujalo, což je velmi nepravděpodobné, můžete si nechat vyrobit nábytek na zakázku, tzv. „na míru“. Nejeden majitel bytu stal před nelehkou otázkou, jaký zvolit nábytek, světlé barvy nebo spíše tmavší odstíny?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na množství faktorů. Prim hraje asi určitě osobitý vkus. Co se líbí jednomu, s tím nemusí souhlasit jiný. Přece jen bychom však našli několik obecných skutečností a fakt, ke kterým je taktéž dobré přihlédnout!

Světlý a tmavý nábytek, co o něm víme

Všeobecně se tvrdí, že světlejší nábytek působí více klasicky, vyhledávají ho jednoznačně starší lidé. Ne že by světlý nábytek nebyl vhodný pro mladou rodinu, ale může působit tak trochu nudně a stereotypně. Světlý nábytek představuje skandinávský styl. Říká se, že zvětšuje prostory, je tedy vhodný do malých bytů a domů. Dalším jeho pozitivem je potom i praktičnost. Na světlejším nábytku není tak moc vidět prach a jiné nečistoty.

nabytek1Druhý protipól tvoří tmavší nábytek. Ten vyhledávají více lidé mladších generací, spíše takoví, kteří jsou nakloněni mírným extravagantnostem a experimentování. Tmavší nábytek působí modernějším dojmem. Je fakt, že zmenšuje prostory, pokud se to s ním však nepřehání, není to tak hrozné. Všichni víme, že dnešní styl příliš nepodporuje rozsáhlé nábytkové stěny, které v minulosti zabíraly třeba celou jednu stranu v místnosti. To dnes opravdu ne!

Špatnou volbou není ani, pokud si vyberete nábytek kombinovaný. Jedná se o takové kousky, které spojují tmavé i světlé barvy. Samozřejmostí jsou další materiály, jde především o kov nebo plast! Nemusí to být nudně divočina. Dalším doporučením je také barevný nábytek, ten se také hodí do určitých prostorů, pokud se vše dobře promyslí, může vypadat vysoce komfortně. Rozhodnete-li se pro světlejší nábytek, bude vhodné, pokud budete mít tmavší výmalbu a i třeba podlahu. U tmavého nábytku je to přesně obráceně. Samotný výběr je pouze a jen na vás. Inspirujte se kdekoliv, klidně i na internetu!   

Tags : designnábytekvybavení bytu

1 Comment

  1. I kdyz ze severskeho stylu bydleni zname fotografie interieru, na kterych vyrazne prevlada bila barva – na nabytku i podlaze – v zasade plati, ze by podlaha mela byt o dva odstiny svetlejsi nebo mnohem tmavsi nez nabytek. Prohlednete si nabidku v klidu domova, zjistete, jaky dekor a barva by vyhovovala presne vasemu interieru.

Komentáře k článku