close
puf

Puf je netradiční název pro netradiční sedák, který je skladný, pohodlný a snadno si ho vyrobíte i doma. Vzhledem připomíná obrovský hakisak. Jeho popularita stoupá, jak je vidět z mnoha webů a internetových diskuzí. Proč ho tedy kupovat, když si sami můžete zvolit barvu a vzor vlastního pufu?

Jak na to?

Základy pletení jsou samozřejmě nezbytností. Jednou z variant je oplést například starý taburet, který byste jinak vyhodili. A ze starého je rázem nový moderní doplněk do ložnice, obývacího pokoje nebo ozdoba dětského koutku. Na začátek je potřeba opatřit si například hobby špagát nebo jakoukoli vlnu podle vašeho vkusu. Důležité je vhodně zvolit barvu, aby náplň pufu ve finále neprosvítala ven. Potom stačí vzít jehlice a pustit se do toho. Pleteme hladce, dokud nebudete mít obdélník té správné velikosti. Užší strany sešijete k sobě a tím vznikne jakási roura. Na jedné straně protáhněte provázek a pořádně stáhněte. Pak je potřeba ušít povlak na náplň pufu. Do povlaku můžete nacpat prakticky cokoli – molitan, stará trička nebo hadry. Potom povlak sešijete, nacpěte ho do roury a její druhý konec opět utáhněte provázkem.

Fantazii se meze nekladou

A to je vše! Pak už jen stačí vytvarovat náplň, aby byl vzor pleteniny rovnoměrný. Šikovnější pletařka stihne vyrobit puf za jeden večer. A rázem máte místo k sezení nebo vhodný dárek. Neváhejte tedy a obdarujte pufy rodinu a přátele!

Tags : bytové doplňkymoderní stylvybavení bytu

1 Comment

  1. Kamarádka se tím vyloženě živí, že vyrábí zakázkově pufy. Je neskutečný, jaký je o ně zájem až mě to překvapuje.

Komentáře k článku