close
Vintage styl

Nejrůznějších stylů, podle kterých si můžete zařídit vaše bydlení, existuje celá řada. Ovšem ne každému je po chuti elegantní moderna, ne každého přitahuje industriální styl a ne všichni touží bydlet podle taktovky minimalismu. Pokud jste právě ve fázi, kdy si zařizujete svůj domov úplně od píky, nebo jste se s létem pustili do přeměny toho stávajícího, ale stále ještě nemáte v hlavě ideální představu, pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek, jehož středobodem bude styl, který má duši. Co myslíte – necháte se inspirovat vintage stylem, který tak trochu zavání starými časy?

Vintage není retro

Mnoho lidí styl vintage mylně zaměňuje s retrem, pravdou ale je, že tyto dva styly jsou jako nebe a dudy. Retro je jakýmsi znovuobjevením něčeho starého, přičemž ze starých trendů dělá hity a vintage se dívá zpátky na to původní, ale nikterak jej nepozměňuje. A možná právě to je na tomto stylu tak úchvatné.

Kde hledat inspiraci?

Vintage styl

Pokud si chcete bydlení zařídit ve vintage nádechu, pak by vaše kroky měly mířit do starožitnictví, vetešnictví, měli byste zavítat na bleší trhy a rozhodně byste neměli vynechat obchody hýřící designem. Všude tam se dají najít hotové vintage poklady, které doslova zavání nostalgií.

Barevný základ

Ve vintage stylu hrají důležitou roli barvy, přičemž úplný základ je tvořen neutrálními odstíny – jako je například šedá, béžová, hnědá – a pastelovými barvičkami – do těch patří zelená, modrá nebo růžová. Vyhýbat se nemusíte výrazným barevným doplňků,, které ještě více podtrhnou kouzlo tohoto stylu.

Komentáře k článku