close
kocici-skrabadlo

Máte doma kočku a rozčiluje vás, že si brousí drápky tam, kde nemá, že skáče ze skříně na skříň nebo že vám, nedej bože, visí na záclonách? V přírodě si kočka brousí drápky o kůru stromů, ve vašem bytě takovou možnost nemá. Pořiďte jí proto škrabadlo nebo luxusnější verzi škrabadla spojeného s odpočívacími místy nebo prolézačkami.

Od levnějšího až po luxus

Na trhu je celá řada výrobků, že kterých můžete vybírat. Od jednoduchého plochého škrabadla, které instalujete tam, kde kočka nejvíc řádí, až po důmyslně promyšlené paláce určené i pro několik mazlíčků. Samozřejmě, kočka je tvor osobitý, takže může vaše škrabadlo ignorovat a začít demolovat někde jinde. Proto je vhodné začít nejdřív levnější verzí a umístit na ni třeba oblíbenou hračku vašeho kočičího kamaráda. Takové škrabadlo se prodává ve formě škrabacího válečku s případným odpočívadlem nahoře. Pokud chcete své kočce dopřát skutečný luxus, sežeňte několika úrovňové odpočívadlo-škrabadlo s hravými plošinkami, prolézačkami a boudičkou, ve které bude mít Micka klid. Vybírat můžete různé barvy a materiály, aby šly vaší kočce k srsti. Velikost může mít od cca 30 centimetrů až po konstrukci sahající po strop.

Dopřejte tedy vašemu mazlíčkovi pohodlí, trochu toho luxusu, vzrušení i klidu. Spokojení jistě budete oba a váš byt už nebude vypadat jako po kobercovém náletu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay, Pexels

Tags : bytové doplňkyvybavení bytu

Komentáře k článku