close
obr_298

V našich klimatických podmínkách se minimálně půl roku neobejdeme bez vytápění nebo alespoň občasnému přitápění. Každý majitel rodinného domu nebo vlastního bytu by měl zvážit, jaké možnosti topení jsou pro něho nejvhodnější. Dnešní nabídka je poměrně bohatá. Dávno již nejsme odkázaní pouze na vytápění prostřednictvím kotlů na pevná paliva, případně plynem. Do praxe pronikají nové a nové možnosti. Jednou z nich je například i oblast infratopení.

Kdo by jen řekl, že tento obraz je infrapanel /
Kdo by jen řekl, že tento obraz je infrapanel /

Co si vlastně pod pojmem infratopení konkrétně představit? Jak to funguje? Jde v o ohřívání těles prostřednictvím infračervených paprsků. Zjednodušeně vysvětleno infračervené zářiče umístěné v interiérových prostorách vyzařují infračervené vlny, které se při dopadu na překážku, tedy například lidské tělo, stěny místnosti nebo jakékoliv jiné předměty, přeměňují na teplo. To znamená, že pocit tepla je zajištěn přímo při styku paprsku, díky tomu může být okolní vzduch ohřátý na nižší teplotu, ale i tak je zajištěno, že vám nebude zima.

Topení, které přináší spoustu výhod

Infrapanely jsou tak efektivním a úsporným druhem moderního topení. Díky jejich instalaci můžete snadno ušetřit nemalé výdaje spojené s tepelnou energií. Jedná se tak o rozhodně výhodnější možnost, než kterou představuje klasické konvenční topení.

Jednotlivé infrapanely nezabírají místo, budou se tak hodit i tam, kde je málo prostoru. Navíc působí i stylově. Infrapanely jsou totiž k dispozici v nejrůznějších variacích, například v podobě obrazů nebo nejrůznějších designových tvarů v celé škále rozměrů.

Infrapanely dodávají teplo téměř okamžitě po jejich spuštění. Jejich instalace je velice snadná. V případě, že byste se rozhodli pro jejich pořízení, doporučíme se obrátit na odborníky v oboru, tipem nechť je například společnost Proficomfort!

Tags : úspora

Komentáře k článku