close
PR_Krby-stavba141202

Nadimenzovat soustavu pro vytápění není vůbec jednoduché, proto existují specializovaní topenáři, kteří se zabývají návrhy otopných soustav a často i samotnou realizací nebo mají smluvní firmy, kterým tak zajistí klienty. Nicméně systém vytápění byste rozhodně neměli nechávat navrhovat amatéra, jde o důležitou soustavu, kterou budete potřebovat často a bezpečně využít.

Návrh je ovšem jedna věc, realizace je věcí druhou, topenáři vám obvykle nenabídnou nejlepší cenu nebo se budete chtít rozhodnout pro výrobek srovnatelného výkonu ale od jiného výrobce. Proto se vám rozhodně vyplatí nechat si od profesionála vypracovat návrh soustavy a soupis potřebných částí, které si potom pořídíte sami, čímž můžete skutečně hodně ušetřit.

Rozhodnete-li se pro krb, je hlavní částí krbová vložka. Je třeba se rozhodnout, zda budete využívat teplovzdušné nebo teplovodní vytápění, tomu se potom přizpůsobí výběr krbové vložky a případně dalších součástí. Krbové vložky jsou v současné době vybavené moderními systémy, které zdokonalují proces spalování paliva, takže dosahují mnohem vyšší účinnosti spalování paliva a také nižší spotřeby. Můžete vybírat z mnoha různých modelů z jednostranným nebo vícestranným prosklením. Další nezbytnou součástí je krbová obestavba, která určuje vzhled krbu, plní funkci akumulace tepla a také protipožární ochrany. Krbovou obestavbu vybírejte podle velikosti, vašich prostorových možností a samozřejmě také vkusu.

Jsou-li pro vás přijatelnější krbová kamna, naleznete na Krby-stavba.cz rovněž velký výběr velikostí, modelů, barev i cenových kategorií. Rozhodně neváhejte a přijďte si vybrat topidlo i vy.

Tags : krb

Komentáře k článku