close

Čas od času je ve zprávách slyšet o tom, že nějaký gang zlodějů vykrádá domy v určité oblasti. Nedávno se jednalo o ulici o dva bloky od nás, proto jsem začala mít trochu strach o naše bezpečí. Člověk se přece jen cítí mnohem bezpečněji, pokud je chráněn nějakým bezpečnostním systémem. Nejlevnějším a přitom nejspolehlivějším je plot. Dokazuje to řada studií, které tvrdí, že samotná existence plotu značné procento zlodějů odradí.

Betonové ploty se líbí /
Betonové ploty se líbí /

Nastěhovali jsme se teprve nedávno a na stavbu plotu zatím nebyl čas. Nicméně za těchto okolností jsem se rozhodla si s jeho stavbou poněkud pospíšit. Zbývalo už jen vybrat typ. V plotech se nevyznám, chtěla jsem jen, aby plot vypadal autoritativně a aby tudíž odradil případného zloděje. Zároveň ale jsem vyžadovala plot, který nebude náš dům hyzdit. Provedla jsem průzkum mezi známými, jaký plot si pořídili nebo pro jaký by se aktuálně rozhodli, a výsledek mě překvapil, většina mi doporučila betonový plot. Popravdě jsem dosud ani netušila, že se něco takového jako betonové ploty vůbec vyrábí. Ale dala jsem na radu přátel a zapátrala na internetu, abych o těchto plotech zjistila víc.

Nejprve jsem našla obrázky realizací, jak betonové ploty ve skutečnosti vypadají. Velmi mile mě překvapil kultivovaný okrasný vzhled plotů, vypadalo to, že si člověk může vzhled i vybrat z několika variant. Důležité však pro mě byly především praktické parametry. Betonové ploty se ukázaly jako ideální kandidát pro oplocení našeho domu. Zjistila jsem totiž, že jejich největší předností je odolnost vůči mechanickým i klimatickým vlivům. Betonové ploty není vůbec jednoduché zničit ani překonat, dokonale chrání majetek i soukromí, a proto jsem se rozhodla, že to je přesně typ oplocení, které chci mít kolem domu.

Tags : ploty
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response