close

V posledních letech jsou velkým trendem posuvné dveře do pouzdra. Jsou praktickým řešením do malých prostor, kde se stýká dráha více klasických křídlových dveří, ale také elegantním řešením do moderních interiérů. Interiérové posuvné dveře do pouzdra představují ideální řešení do jakékoli místnosti a do jakéhokoli interiéru, ať už jde o malý byt, luxusní obývací pokoj nebo moderní kancelář.

11-standardni-model-do-sadrokartonuAby bylo možné dveře skrýt ve zdi, musí se do ní předem zabudovat speciální pouzdro, plechová kapsa, do které zasouvací dveře budou zajíždět. Je však třeba s dveřmi do pouzdra počítat hned od začátku stavby domu, protože zabudování stavebního pouzdra probíhá ve fázi hrubé stavby. Pouzdro pro posuvné dveře lze zabudovat do jakékoli příčky. Samozřejmě je lze dát do klasické zděné zdi, sádrokartonové, ale třeba i do štěpkocementové příčky nebo do stavebních bloků, takže jejich použití je skutečně široké. Samotné dveře se pak usadí až do hotového interiéru. Na výběr máte z několika druhů posuvů.

Výhody posuvných dveří do pouzdra

Rovnoměrný pohyb dveřního křídla zajišťuje vrchní hliníková kolejnice a podlahový vodicí trn, které jsou zcela skryté pod dveřním křídlem a nejsou vidět při zavřených ani otevřených dveřích. Pro posuvný systém si můžete zvolit variantu s hákovým zámkem, který vám zajistí jednoduché zamykání dveří na klíč. Posledním prvkem jsou kartáče. Jedná se o speciální kartáčový pás instalovaný po celém obvodu dveří, který zabraňuje průvanu a zajišťuje zvukovou izolaci dveří.

Materiály posuvných dveří do pouzdra

Foliované posuvné dveře001493-002949.jpg

Foliované posuvné dveře jsou jednou z nejlevnějších variant. Folie je typ papíru, který se za tepla lepí na dveřní křídlo. Můžete vybírat z několika základník dekorů. Ve většině případů je dveřní křídlo vyplněno voštinou (stlačený tužený papír). Výhodou je nízká cena, která se pohybuje od 2 500 do 4 000 korun bez zárubně. Nevýhodou je malá odolnost povrchu.



Laminátové posuvné dveře

Laminátové posuvné dveře jsou dobrou volbou pro moderní interiér. Laminát je uměle vyrobený materiál s důrazem na odolnost proti oděru a opotřebování. Široká škála dekorů a variant dveřního křídla uspokojí každého zákazníka. Výplň dveřního křídla je voština nebo DTD (dutinková dřevotříska).
Cena se pohybuje od 3 000 do 9 000 korun bez zárubně, což je dobrý poměr ceny a kvality.



komfortDýhované posuvné dveře

Dýhované posuvné dveře jsou vhodné pro ty, kteří mají vztah k přírodním materiálům. Dýha je totiž přírodním materiálem, který se lepí na dveře. Na výběr je nespočet druhů dřevin. Cena dveří bez zárubní se pohybuje od 4 500 do 14 000 korun.

Celomasivní posuvné dveře

Celomasivní posuvné dveře jsou exluzivní a luxusní variantou do stavebního pouzdra. Proto se také nehodí do každého interiréru. Použítí je vhodné spíše do rustikálního nebo francouzkého stylu. Můžete si vybrat typ masivu a povrchovou úpravu moření z široké škály dekorů. Cena bez zárubní se pohybuje od 5 000 do 30 000 korun. Celomasivní dveře jsou velice odolné a dají se snadno opravit.

Celosklenene_dvere_jako_posuvne_do_stavebni_pouzdra_2Celoskleněné posuvné dveře

Celoskleněné posuvné dveře jsou trendem 21.století. Přinášeí do interiéru čistotu, světlo a klid. Technologie tvrzení skla zaručuje, že ani po rozbití skla se nepořežete. Můžete vybírat od obyčejného čirého skla až po matové a pískované dekory. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která se bez zárubní pohybuje od 7 000 do 35 000 korun.

Rady a tipy

  • Pokud uvažujete o zasouvacích dveřích do zdi, je dobré je zanést do plánů a instalovat hned při stavbě. Vyhnete se tak nepříjemným nákladům na bourání už hotové příčky.
  • Při objednávce stavebního pouzdra dávejte pozor na to, do jaké příčky je určeno. Výrobci je upravují podle toho, do jaké zdi se mají zabudovat.posuvn-dvee-pouzdro-jap
  • Na stěně, ve které je stavební pouzdro umístěno, můžete mít i zásuvku, což ještě nedávno nebylo možné. Někteří toto zdokonalení nabízejí za poplatek, jinde ho získáte zadarmo.
  • Stále platí, že výběr posuvných dveří do stavebního pouzdra by měl zcela určitě splňovat jak vysoký standard kvality, tak designové sladění povrchu s interiérem. Nízká cena dveří by v tomto případě zcela určitě neměla být hlavním kriteriem.

The author Bydlení21.cz

Leave a Response


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /www/doc/www.bydleni21.cz/www/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 492