close
2

Plovoucí podlaha je dnes součástí většiny moderních interiérových prostorů. Není se čemu divit – vždyť je k dispozici v široké nabídce variací. Je pouze na vás, jaký zvolíte konkrétní materiál, případně designový vzhled. V každém případě, jste-li alespoň trochu manuálně zruční, si s pokládkou vystačíte obvykle svépomoci. Chce to jen dodržovat určité zásady.

2Základem je dokonalá rovina

To první, čeho si je důležité všímat, je rovina podkladové plochy. Ta musí být za každých okolností dokonalá. Ve většině případů tomu tak je, pokud by tato podmínka nebyla splněna, je důležité podklad nějakým způsobem vyrovnat – nabízí se například nejrůznější podkladové materiály.

Optimální vlhkost a teplota

Při pokládce je důležité rovněž nepodcenit správnou vlhkost a teplotu. Vlhkost by měla být do šedesáti procent, teplota potom okolo dvaceti stupňů. Jedině v těchto podmínkách máte zaručeno, jednotlivé spoje plovoucí podlahy do sebe dokonale zapadnou a podlaha následně nebude vrzat.

Spojování nebo lepení

Jak již bylo nastíněno, plovoucí podlaha se skládá z dílčích částí. Zjednodušeně si ji lze představit jako jakési puzzle. Existují dvě metody montáže, respektive pokládky. Buď tzv. „na sucho“, nebo lepením. O vhodnosti se je dobré poradit s prodejcem v závislosti na materiálu, ze kterého je plovoucí podlaha vyrobena.

Jemnost a opatrnost

Při pokládce je důležité postupovat pomalu, obezřetně a jemně. Snažte se nepoužít žádné násilí. Zvýšená opatrnost přijde vhod především u stěn, kde je důležité správné zakončení. Právě od stěn, případně od jednoho rohu by se mělo začínat. Na okraje je možné následně použít krycí destičky.

Pokládka plovoucí podlahy je v případě, že je vše nachystané (srovnání podkladového materiálu) poměrně jednoduchá záležitost, která brzy promění interiérové prostory k nepoznání!

Komentáře k článku