close
shutterstock_257171830

Říká se, že příroda je nejlepší lékař. Toto tvrzení zcela jistě ve většině případů platí. Jinak řečeno, pokud budete žít zdravě a v souladu s přírodou, kam spadá například i užívání bylinek, budete stoprocentně zdravější, než v situacích, kdy holdujete nezdravému životnímu stylu. Navíc, můžete spojit příjemné s užitečným. Pokud mezi vaše záliby patří zahradničení a rádi pěstujete nejrůznější rostliny, můžete si doma nebo na zahradě vypěstovat zdraví – bylinky, které vám mohou pomoci při nejrůznějších problémech.

Bylinek, které mají blahodárný účinek na lidské zdraví je spousta. Níže vám přinášíme alespoň několik námětů na bylinky, které si můžete bez větších problémů vypěstovat.

Majoránka

Majoránka je teplomilná rostlina. Pro svůj zdárný růst tedy potřebuje slunečné a teplé stanoviště. Rostlina má ráda propustnou zeminu. Nať majoránky je možné sklízet hned několikrát do roku. A k čemu se využívá? Vývar z majoránky je vhodný při bolestech hlavy. Přidat ho lze rovněž do koupelí pro zklidnění při revmatismu. Bolí-li vás zub, je možné jako první pomoc opět vyzkoušet majoránku.

Bazalka

shutterstock_257171830
Bazalka

Využití bazalky znáte především z kuchyně, kde se přidává do nejrůznějších salátů a jiných pokrmů. Své uplatnění však přináší i v lidovém léčitelství. Je vhodná pro všechny, kteří mají problémy s ledvinami. Dále ji neváhejte vyzkoušet, pokud trpíte na zácpu.

Šalvěj

shutterstock_183266477
Šalvěj

Šalvěj je vytrvalá bylina, na zahradách vydrží na jednom stanovišti až pět roků. Jedná se o přírodní lék proti rýmě a nachlazení. Šalvěj rovněž působí proti plísním, nebo průjmovým onemocněním. Spolu v kombinaci s jinými bylinami pročišťuje organismus od nejrůznějších škodlivin.

Aloe vera

Aloe vera je spíše než bylinka sukulent, má však také množství výhodných účinků v souvislosti s lidským zdravím. Pěstuje se nejčastěji doma, v květináčích. Její listy vypouštějí množství látek, které pomáhají při hojení ran, nebo otocích či zánětech v tkáních. Listy Aloe vera lze využívat jako obklad.

Tags : Aloe verabazalkašalvěj

Komentáře k článku