close
Spolupráce

Jak vybrat kvalitní ručníky do vaší koupelny? Zaměřte se na materiál a myslete na praní

towels-3401733_1280

Vybavit koupelnu vyžaduje zajištění hned několika důležitých věcí – od koupelnové předložky, přes sprchové závěsy až po příjemně měkké ručníky a osušky, které je radost používat. Určitě už jste se v mnoha domácnostech setkali s ručníky, které jsou hrubé na dotek, zapáchají a nesají. Pokud doma chcete mít jiné – kvalitní, měkké a odolné, pak se držte následujících doporučení.

Materiál

Při nákupu ručníků si všímejte především materiálu, ze kterého je vyroben. Sledujte délku vláken, ale i gramáž a vybírejte skutečně kvalitní bavlnu. Ta nejkvalitnější pochází z Egypta, takže pokud narazíte na ručníky nebo osušky přímo z tohoto materiálu, je to jasná volba.

Jak se ručník pere?

Ručníky byste měli prát minimálně jednou týdně, to samé platí, pokud používáte například menší žínky na obličej. Jelikož je budete prát často, je třeba koupit takové, kterým praní neublíží. Pamatujte také na to, že ručníky je třeba před prvním použitím dvakrát po sobě vyprat, aby se odstranily všechny chemické látky a změkčovadla použitá při výrobě. Vždy také volte ručníky, osušky a župany, které se dají prát na 60 °C, protože jen tak z nich efektivně odstraníte všechny bakterie.

Froté

Tyto ručníky jsou oblíbené a roky prověřené. Mají antibakteriální vlastnosti, jsou jemné, vysoce savé a bez potíží se dají vyprat na 60 °C.

Bambus

Poměrně moderní možností jsou ručníky z bambusu. Jejich vlákna mají antibakteriální vlastnosti, vysokou savost, jemnost a hebkost. Můžete je prát pouze na 40 °C, protože přirozeně zabraňují množení bakterií a vzniku zápachu, takže jsou ideální také pro alergiky i pro všechny, kdo chtějí na praní přeci jen trochu ušetřit.

Nakupujte ve specializovaných obchodech

I když jsou ručníky dostupné prakticky všude, vyplatí se je nakupovat u specializovaných výrobců. Budete mít větší nabídku i jistotu kvalitního produktu. Takto vybavíte vaši koupelnu tím nejlepším na trhu a každá návštěva se bude nad měkkostí a hebkostí vašich ručníků rozplývat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Komentáře k článku