close
shutterstock_165635402

Automatická pračka je základním vybavením naprosto každé soudobé domácnosti. Stala se praktickým pomocníkem, bez kterého si už každodenní život ani nedokážeme představit. Samozřejmě, že jako všechno, je nutné určitá péče i o pračku. Víte, jak správně čistit pračku, na jaké její dílčí části byste se měli nejvíce zaměřit?

Pračka
Pračka

Dávkovací nádoba

Vezměme to pěkně shora. První, na co u pračky narazíte, je dávkovací nádoba. Zde se často usazuje nejen prací prášek, ale i další nečistoty. Dávkovací prostor by se měl pečlivě vyčistit podle užívání pračky minimálně jednou měsíčně. K čištění využijete obyčejnou vodu a hadřík.

Těsnící guma

Těsnící guma, která zajišťuje vodotěsnost mezi bubnem a vnějším prostředím pračky, by se měla čistit po každém praní. Nejedná se o nikterak složitou činnost – stačí vzít lehce vlhčený hadřík, nebo i suchý a opatrně jím přejet po celé délce gumy.

Buben

Buben pračky bývá často zanešený vrstvou vodního kamene. Zde se však nevyplácí sázet na babské rady, v podobě octu – ten by totiž mohl poškodit určité části pračky, například ty gumové. Daleko vhodnější variantou tedy je, zakoupit nějaký speciální přípravek pro čištění praček – v drogeriích je jich dostatek.

Filtr

Velice důležité je také čištění filtru. Přesný postup se odvíjí od konkrétního modelu pračky. Je tedy důležité vždy v dostatečném předstihu prostudovat návod. Určitě byste neměli nikdy filtr odstraňovat násilím, aby nedošlo k jeho poškození. Filtr by se měl čistit zhruba jednou za měsíc, nebo za dva měsíce. Pokud byste tak nečinili, bude následné čištění a vůbec vytáhnutí filtru značný problém, se kterým si mnohdy poradí až opravář!

K čištění doporučujeme využívat speciálních, k tomu určených prostředků. Je to nejúčelnější a nejefektivnější cesta, která se pochlubí také vysokou bezpečností!

Komentáře k článku