close
shutterstock_119715592

Ptáci jsou na zahradách a v blízkosti lidských obydlí velice užiteční. Nejen, že vás od jara až do podzimu každý den potěší svým zpěvem, ale zároveň likvidují mouchy, komáry a další obtížný hmyz. Daleko složitější to však ptáci mají v zimních měsících, kdy nemají téměř žádnou potravu. Právě v této době se vyplatí je přikrmovat – myslete na to a vyrobte jim klidně nyní, s časovým předstihem ptačí krmítko – ptáci vám za to budou velice vděční.

shutterstock_119715592

Není to nic složitého

Výroba ptačího krmítka není nikterak náročná, jste-li alespoň trochu manuálně zruční, zvládnete to bez jakýchkoliv komplikací. Základem bude si připravit potřebné suroviny a nářadí.

Vystačíte si prakticky s deskou, kterou budete řezat. Dále potom kousek umělé hmoty, ze které uděláte stříšku. Samozřejmě mějte po ruce několik hřebíků.

Ptačí krmítka v mnoha variacích

Ptačí krmítka mohou být vyrobeny v mnoha variacích, představivosti se meze nekladou. Na spodek krmítka použijte desku, kterou uříznete podle vámi představovaných rozměrů. Na boky použijete menší kůlky, které si připravíte – měly by být čtyři, na každou stranu jeden. Stříšku je potom vhodné zhotovit z umělé hmoty – bude tak zajištěno, že do krmítka nebude zatékat. Nyní jsme popisovali krmítko s volnými stěnami. Další variantou může být krmítko, které bude mít jen jednu volnou stěnu, a ostatní budou zakryty vhodnou destičkou – taková krmítka přijdou vhod i tam, kde fouká, budou poskytovat ptákům kryt.

Na závěr je vhodné krmítko natřít speciálním nátěrem, který bude ochraňovat dřevo a zajistí tak delší životnost i v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

Umístění na balkon nebo na kůl

A kam ptačí krmítko umístit? Záleží na vás, klidně třeba na nízký strom či na balkon. Pokud by nebylo kam krmítko dát, připravte si ještě kůl, na který krmítko připevníte – toto lze potom umístit téměř kamkoliv!

Komentáře k článku