close
strom

Je-li součástí vašeho bydlení zahrada, máte obrovské štěstí. To nakonec můžete posoudit již nyní, kdy jsme se po poměrně dlouhé a celkem nevýrazné zimě opět dočkali pěknějšího počasí. Rázem nás to táhne zase ven, třeba do zahrady na čerstvý vzduch, kde si to několik nadcházejících měsíců zřejmě maximálně užijete. Především pokud budujete okrasnou zahradu, tak můžete třeba zrovna v tuto chvíli přemýšlet, jaké se sem budou hodit okrasné stromy? Nabízí se jich samozřejmě nespočet, pojďme se však podívat na několik tipů, které stojí za hřích!

Magnólie

Co vás může na jaře okouzlit více, než nádherně kvetoucí magnolie? Ano, již brzy z jara nasazují na květenství, které vyvolává v mnoha lidech zasloužený obdiv.

Magnolie vyroste až do šesti metrů, vyžaduje tedy dostatečný prostor. Co se týká výběru stanoviště, tak preferuje slunečné místo, které je chráněno před ostrými a studenými větry. Na pěstování je nenáročná.

Okrasná jabloň

Také okrasná jabloň patří mezi oblíbené stromy, kterými se pochlubí nejedna okrasná zahrada. Krásné červené květy potěší nejedno oko již na konci dubna. Počítat můžete samozřejmě také s tvorbou plodů.

Okrasná jabloň je nenáročná, vyznačuje se ve srovnání s klasickými jabloněmi menším vzrůstem, přijde tedy vchod i do malých zahrad.

Sázka na jehličnany

Vsadit můžete klidně i na jehličnany. Ať již se bude jednat o smrky, borovice nebo jedličky. Pokud máte na zahradě dostatek prostoru, dokážou tyto stromy, které obvykle vyrůstají do větších rozměrů, proměnit nejedno zákoutí.

Určitě se nebojte sázet stromy do skupin. Pokud zvolíte takové, které se k sobě vzrůstově a stylově hodí, je to cesta správným směrem. Většina stromů se dá vysazovat jak na podzim, tak i na jaře, takže ještě i nyní máte prostor ke zvelebení vaší zahrady!

Komentáře k článku