close
no thumb
ani výběr komínu nesmí být podceňovaný
ani výběr komínu nesmí být podceňovaný

Když se řekne komín, možná se vám vybaví komín pivovaru z filmu Postřižiny, na který lezla Magda Vášáryová s Jaromírem Hanzlíkem. Každý však nepotřebuje tak vysoký komín, stačí mu nižší, je však důležité, aby správně fungoval a odváděl spaliny tam, kam patří, do ovzduší. Nejlepší volbou je v poslední době jednoznačně nerezový komín. Nerezové komíny mají oproti klasickým zděným komínům celou řadu výhod.

V první řadě jsou mnohem pevnější a odolnější díky nerezové oceli, ze které jsou komíny sestavené. Zděné komíny nejsou zdaleka tak odolné vůči vysokým teplotám, vlhkosti a hlavně působení agresivních spalin obzvláště z tuhých paliv. Jsou to kyselé kondenzáty, které leptají povrch komínu, zděné komíny tak brzo naruší a potom je třeba zděné komíny opravit nebo nahradit lepším materiálem. Nerezové komíny jsou vůči působení spalin zcela imunní, dokážou odolat bez problémů také vlhkosti i extrémně vysokým teplotám. Další nespornou výhodou nerezového komínu je schopnost jednoduché manipulace.

Nerezová ocel se vyznačuje navzdory své pevnosti poměrně nízkou hmotností, lze tedy s komínem dobře manipulovat při instalaci, navíc se nerezové komíny skládají z několika dílů, které se instalují na sebe, můžete si tedy jednoduše vybrat nerezový komín po dílech a potom je jen složit dohromady, manipulace je tak ještě snadnější a navíc si můžete sestavit komín přesně na míru, vyhnout se v případě potřeby nějakým překážkám apod.

Na trhu existuje velké množství jednotlivých dílů nerezových komínů, k dostání jsou rozličné tvary, velikosti a průměry komínového potrubí. Abyste měli ten správný komín, nechte si odborně vyčíslit, jaké rozměry má mít váš komín, aby optimálně odváděl veškeré spaliny a přitom pomohl vaší topné soustavě dosáhnout toho nejlepšího výkonu a účinnosti. Rozhodněte se i vy pro kvalitní nerezový komín.

Tags : komíny

Komentáře k článku