close
no thumb
koberec1
Do dětského pokoje je vhodné umístit koberec veselých barev a vzorů

V dobách minulých byly koberce vedle linolea nejoblíbenější podlahovou krytinou. Dnes jsou koberce výrazně vytlačovány stále levnějšími laminátovými či plovoucími podlahovými krytinami nebo také klasickou dlažbou. Názory na koberce jsou různé. Někdo si obývací pokoj bez koberce nedokáže představit, jiný koberci opovrhuje. Jako každá věc má koberec zastánce i odpůrce a své výhody a nevýhody.

Jaký koberec vybrat na jaké místo

Samozřejmě jsou místa, kam se koberec moc nehodí, protože se nabízí jiný praktičtější druh podlahové krytiny. Týká se to například kuchyně nebo dílny. Tyto prostory by určitě měly mít jinou podlahu než třeba hala či obývací pokoj. Koberec můžete na podlahu buď nalepit, nebo jen položit. Koberce jsou velice příjemné a vhodné pro bosou chůzi. Jejich měkkost uchvátí každého. Další výhodou je teplo. Z koberce nebudete mít studené nohy jako po chůzi po dlažbě či linoleu. Výrobci se předhánějí ve výrobě bezúdržbového koberce. Samozřejmě není pravdou, že se o koberec nemusíte vůbec starat. Nečistoty v podobě drobků nebo chlupů ze zvířecích miláčků se určitě samy neodstraní. Na výběr máte z mnoha materiálů. Do provozu a kanceláří se nejlépe hodí zátěžové koberce, které sice nejsou tak úchvatné na pohled, ale svoji funkci plní dokonale. Koberce s vysokým chlupem zase ozdobí váš obývací pokoj. Pokud potřebujete koberec jen jako doplněk pod křeslo k televizi, můžete si vybrat z mnoha barevných i vzorových variací kusových koberců a halu ozdobit netradičně řešeným běhounem.

koberec2
Ale ani vy nemusíte zůstat při zemi

Pamatujte si však, že investice do koberce se vyplatí. Levné koberce vám udělají spíše medvědí službu a brzy budete muset pořídit nový, což už by jistě vyšlo podstatně dráž než pořídit rovnou a hned koberec ve vyšší kvalitě.

Tags : kobercevybavení bytu

Komentáře k článku