close
Spolupráce

Kovové povrchy jsou tradiční součástí interiéru. Na co se při jejich výběru zaměřit?

2700-1_alveus-basic-150

Kov patří jednoznačně mezi ušlechtilé materiály, které dokáží na první pohled působit velmi hodnotně. Pokud se jedná zároveň o kov kvalitní, bude nám dlouho a dobře sloužit. Kde vyžadujeme dlouhou životnost od kovového materiálu, to je rozhodně třeba dřez v kuchyni. I když se v posledních letech objevilo mnoho nových materiálů, klasikou stále zůstává dřez z nerezu. Kov ale v domácnosti využíváme na mnoha jiných místech, a to také tam, kde plní roli zejména estetickou.

Kovový dřez
Kovový dřez

Proč zvolit nerezový dřez?

Rozhodli jste se, že si pořídíte nový nerezový dřez? V tom případě se jedná o velmi dobrou volbu, protože kromě toho, že jde o tradiční materiál, jak jsme zmínili v úvodu, jsou zde mnohé kladné vlastnosti nerezu. Než budete vybírat nerezové dřezy do své kuchyně, pojďme se na tyto klíčové vlastnosti podívat. Patří mezi ně zejména:

  • Absence pórů
  • Odolnost proti rezavění
  • Odolnost proti vysokým teplotám

Charakteristikou některých nových materiálů, jako jsou například granitové dřezy, je to, že jejich povrch není dokonale hladký. To však neplatí pro dřez nerezový, který se tak velmi jednoduše udržuje, protože jeho materiál není pórovitý. To mimo jiné hraje důležitou roli při dodržování maximální hygieny. Není ostatně náhodou, že nerez je jediný materiál, který se používá v profesionálních kuchyních, kde jsou na hygienu ty nejpřísnější nároky.

Samozřejmě v případě nerezového dřezu se můžete spolehnout také na odolnost proti rezavění, ale rovněž je důležitá dlouhodobá odolnost proti vysokým teplotám, což oceníte při mytí nádobí, odkládání horkých hrnců a podobně.

Když kov plní roli estetickou

Zatímco v případě dřezu hovoříme především o praktické funkci, kov v domácnosti může být také nejen prakticky, ale rovněž vysoce estetický. Příkladem jsou různé stolové nohy. Nemusíme zase chodit tak daleko od kuchyně, stačí přejít do jídelny, kde taková nádherná kovová noha může působit velmi luxusně. Není náhodou, že se hojně využívá těchto prvků u moderního nábytku.

Autor Jaroslav

Komentáře k článku