close

Chcete-li být s vaším zahradním bazénem spokojeni po všech stránkách a plánujete-li si ještě léto v něm maximálně užít, nesmíte podceňovat bazénové zakrytí. Je to na první pohled malichernost, která vám však ušetří mnoho práce a dopřeje více chvil k relaxaci a odpočinku. Vybírejte tedy správné zakrytí bazénu, existuje hned několik druhů s rozdílnými vlastnostmi.

I vy můžete mít doma na zahradě možnost pohodového koupání /
I vy můžete mít doma na zahradě možnost pohodového koupání /

Zakrytí bazénu podle svého typu chrání před znečištěním vody z okolního prostředí, ale přispívá i k menším odparům či dokonce ohřívá vodu. Některé varianty zakrytí potom představují i docela zajímavé designové řešení, které může vaší zahradě ještě více dodat na komfortnosti a stylu.

Zakrytí bazénu volte podle konkrétních požadavků

Podíváte-li se do nabídky, zjistíte, že je skutečně dokonce i v oblasti bazénového zakrytí více než bohatá. K dispozici je několik variant plachet, bazénových fólií a jiných účelných prvků. Některé z nich jsou určeny pro letní provoz bazénů, zde se jedná například o speciální bublinkovou folii, která podstatně zvyšuje teplotu vody v bazénu, udržuje ji a tak výrazně přispívá k prodloužení koupací sezony. Naproti tomu jakmile se přiblíží podzim, podívejte se po zimním zakrytí, které má také svá specifika.

Terasovité zakrytí bazénu je velmi stylové a komfortní /
Terasovité zakrytí bazénu je velmi stylové a komfortní /

Existuje samozřejmě i celá řada dalších řešení. Může se jednat například o lamelové zakrytí, kdy lamely v podstatě plavou na vodní hladině, či automatické zakrytí, kdy je kryt posouván po kolejnicovém systému. Zajímavým typem je potom i terasovité zakrytí bazénu, kdy jde o jakési panely, které tvoří i velmi pěkný vzhledový prvek.

Přemýšlíte-li, kde vhodné a kvalitní zakrytí bazénu pořídit, doporučíme vám společnost Termobázény, která se specializuje nejen na tuto problematiku. V její nabídce toho najdete pochopitelně mnohem více, podtrhněme alespoň betonové bazény s keramickým obkladem, které představují moderní řešení, jež se bude hodit na nejednu zahradu. Oživí tamější exteriérové prostory bydlení a dopřejí maximální prožitek z koupání!

Tags : bazén
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response