close
Krásný a užitečný doplněk do vašeho bytu

Teplé oranžové světlo, dojem plápolajícího ohně, ale i blahodárné účinky pro váš organismus. To všechno představují takzvané solné lampy. Ložiska tohoto nerostu (soli) se nacházejí v pohoří Himaláje. Solná ložiska zde vznikla vysycháním moří před stovkami milionů let.

Jak nám lampa pomáhá?

Kromě dekorativního efektu jsou solné lampy vhodné pro osoby s dýchacími obtížemi, pro alergiky, ale také pro kuřáky. Mají pozitivní účinky na oběhový systém, zlepšují imunitu organismu, zmírňují některé druhy kožních problémů a také jsou vhodné pro nespavce. Sůl v lampě přitahuje vlhkost v prostředí a po zahřátí se z ní vlhkost znovu uvolňuje spolu s minerály soli, které ionizují prostředí v místnosti. Navíc má oranžová barva lampy uklidňující účinky a také znalci Feng Shuei ji vřele doporučují do každého interiéru. Aby byla ionizace místnosti efektivní, je třeba zvolit i vhodnou velikost lampy. Pro místnost o velikosti 20 m2 budete potřebovat lampu o váze cca 7 – 10 kg nebo několik menších.

Vybrat si můžete různé tvary a velikosti

Solná lampa nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, jen je třeba se vyvarovat příliš vlhkého prostředí, aby se vám lampa nerozpustila. Vybrat si můžete v mnoha variantách a velikostech, žádná solná lampa není stejná. Pak už záleží jen na vás, jestli si vyberete lampu s elektrickým svítidlem nebo dáte přednost živému ohni ve formě svíček. Navštívit můžete i stále populárnější solné jeskyně určené k dokonalé relaxaci.

Tags : bytové doplňkyvybavení bytuzdraví

Komentáře k článku