close

Kdo si myslí, že vintage nábytek je určen pouze pro zjihlé duše se velmi mýlí. Dnes je tento nábytek velmi populární, protože připomíná dobu našich babiček. Určitě si každý pamatuje útulnou kuchyňku, vůni koláčů, špižírnu plnou uzeného masa, malované hrníčky, starou komodu a na ní svícen či kachlová kamna.

shutterstock_166072469

Mix různých kontrastů

Starodávný vintage nábytek se dá při zachování estetického cítění kombinovat s dalšími prvky: retro, provensálský, industriální, ale i moderní. Ne vždy existuje možnost vyměnit veškerý nábytek, jež za ty léta máme doma nastřádaný. Rozhodně se nedá popřít, že jde o poměrně vyhledávané zboží, především pro svůj útulný a vkusný design. Jedná se podmanivý styl, který může mít doma úplně každý. Mnohdy stačí starodávnou atmosféru podpořit za pomocí bytové dekorace, textilií a drobného nábytku. Mix různých kontrastů se těší čím dál větší oblibě. Ovšem musíme se držet barevného ladění a zase to příliš nepřepísknout.

Jeden dominantní styl

Například pařížský styl ideálně vynikne v prostorných bytech či domech původní městské zástavby. Nemá-li interiér působit rozdvojeným dojmem, je potřeba zvolit jeden ze stylů, jako ten dominantní. Pokud se třeba rozhodneme pro styl hřejivého anglického venkova, pak by mu měla odpovídat většina nábytku. Následně přichází na řadu ozvláštnění kontrastním nábytkovým solitérem, jež může být i moderní. Není ničím neobvyklým, když moderní kožené postele v bílé či krémové barvě zkombinujeme s kosmetickým vintage stolečkem a dalšími doplňky. Co se interiérových trendů týká, panuje docela svoboda.

Erotika ve starodávné ložnici

Rozhodně by bylo mylné se domnívat, že si tento styl oblíbili převážně důchodci. Naopak čím dál více tomuto kouzelnému stylu podléhají mladí lidé, protože připomíná dobu, která byla pověstná rodinnou soudržností. Velmi zajímavým kontrastem může být i to, že z vintage stolečku večer vytáhnete skvělý vibrátor dnešní doby. Proč si tedy nezpestřit i erotiku a nepřenést se v duchu do dob dávno minulých.

Tags : kožené postelevintage nábytek

The author Gabriela Kortová

Leave a Response