close

Vychytávky pro úklid aneb pokračujeme s úklidem

 Včera jsme se tak trochu pobavili o úklidu a dnes nás čeká pokračování. Přece jen se nemá vše přehánět, a tak vám to dávkujeme po částech, abyste se u toho úklidu nepředřela. Dnes zůstaneme ještě u kuchyně a mrkneme se na spotřebiče, jako je mikrovlnka, trouba a lednice. Jak si s nimi poradit?

Určitě to všichni znáte, jídlo prská, stříká, teče a občas i trošku zapáchá. A tak je občas potřeba po něm uklidit a vyčistit všechny spotřebiče, ve kterých napáchalo neplechu.

Když jídlo vyvře jako sopka

Občas se zadaří, že zapomenete jídlo v mikrovlnce přikrýt a ono se při ohřívání vzbouří a začne prskat na celou mikrovlnku. Také se někdy stane, že přestože jídlo přiklopíte, tak vyteče. Často se tak stává hlavně u omáček, které studené ztuhnou a při ohřívání trošku nabudou na objemu.

Jak takovou neplechu uklidit? Postačí vám hrnek vařící vody a půl hrnku citronové šťávy. Hrnek vložte do mikrovlnky a ohřívejte zhruba 30 sekund. Posléze mikrovlnku otřete hadrem, napařené a citronem napuštěné nečistoty by měly jít snáze odstranit.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-image-image32344086

Trouba už nejde ani poznat

Další problém bývá špinavé sklo od trouby, které očistíte jedlou sodou a kapkou vody, jejichž smícháním vytvoříte pastu. Tu nanesete, necháte účinkovat a po 15 minutách smyjete.

Když lednice smrdí

Zápachu z lednice se zbavíte rozkrojeným a posoleným citronem, který vložíte do rohu lednice.

cleaning1
Tags : radytipyúklid

Komentáře k článku