close
Spolupráce

5 + 1 výhod exteriérového stínění v porovnání s interiérovým

no thumb

Chystáte se stavět, rekonstruovat nebo zkrátka vylepšit vaše bydlení a váháte mezi venkovním a vnitřním stíněním? Zatímco dříve investoři vyžadovali exteriérové rolety nebo žaluzie jen zřídka, dnes patří stínící technika ke standardům stavebních projektů a rekonstrukcí. Existuje pro to řada důvodů a my vám teď představíme ty nejpádnější argumenty, proč chtít exteriérové stínění.

Šetří, chrání, zdobí. A jaké jsou další výhody venkovního stínění?

  1. Udržuje tepelný komfort v místnosti po celý rok
    Funkcí exteriérové stínící techniky zdaleka není pouhé vytváření stínu v místnostech. Ještě důležitější funkcí rolet a žaluzií předsazených zvenčí před oknem je zabránění přehřívání okenního skla a tím i interiéru za ním. V létě takto dosáhnete snížení teploty v místnosti o 3 – 7 °C bez použití klimatizace.
    V zimě vám především předokenní rolety pomohou omezit tepelné ztráty. Venkovní stínění vysunuté z rolovacího boxu vlastně funguje jako účinná izolace.
  2. Chrání okna proti nečistotám a povětrnostním vlivůmDíky umístění můžete stínění používat jako takový štít oken.. Stínění vysunuté z boxu ochrání okna před kroupami, sněžením, ale i deštěm nebo větrem, se kterými se na oknech usazují ve větší míře nečistoty. S venkovním stíněním snadno prodloužíte životnost vašich oken i jejich přirozený vzhled.
  3. Tlumí hluk přicházející zvenčíTuto funkci oceníte hlavně v noci nebo v době odpočinku. Vysunuté stínění se zavřenými lamelami dokáže částečně odhlučnit ruchy z ulice, hudbu nebo štěkot psa a dopřát vám tak nerušený spánek. V případě venkovních rolet můžete pro tyto účely použít lamely vyplněné PUR pěnou, které jsou účinnější než žaluzie.
  4. Dají se ovládat dálkově nebo prostřednictvím řízení chytrého domuVe srovnání s interiérovým stíněním nabízí venkovní rolety na okna možnost na dálku ovládat zastínění jednoho nebo všech oken v domě najednou. Čím dál větší oblibu nachází mezi zákazníky i ovládání řízené nadřazeným systémem – tzv. chytrým domem
  5. Fungují jako designový prvek architektury domuDíky možnosti lakování jednotlivých lamel rolet a žaluzií včetně ostatních viditelných dílů je venkovní stínění oblíbeným prvkem architektů, kteří s jeho pomocí dotváří design fasády. Stínění je možné nechat úplně splynout, sladit se střechou nebo okny, nebo ho nechat zcela vyniknout pomocí výrazného odstínu. Někteří výrobci, včetně výrobce značky Minirol, stínění nabízí dokonce lakování způsobem “bicolor” tak, aby každá strana lamely měla jinou barvu. Můžete tak barvu stínění sladit s interiérem i exteriérem vašeho domova.
  6. Spadají do dotace Nová zelená úsporámExteriérové stínění patří do dotace podporující snížení energetické náročnosti budov. Té lze z příspěvku vypláceném Ministerstem životního prostředí ČR dosáhnout mimo jiné právě pořízením venkovního stínění. Dotace se vyplácí zpětně a může pokrýt až 50 % vynaložených výdajů. Žádat můžete až do konce roku 2021.

Pokud chcete zjistit detaily o pořízení venkovních rolet, kontaktujte zavedenou značku stínění přímo na jejím webu.

Autor Jaroslav

Komentáře k článku