close
bedroom-4713871_640

Zařídit pokoj pro dívku rozhodně vyžaduje úplně jiný přístup, než při zařizování chlapeckého pokoje. Nejde jen o volbu jiných barev, v mnoha případech jsou to i jiné dekorace i zařízení, které je rozmanitější a rozsáhlejší.

Každá holčička, bez ohledu na věk, potřebuje mít v pokojíčku věci, které kluky nijak netrápí, například toaletní stolek a zrcadlo. Jak do pokoje pro princeznu dostat všechno důležité, aniž bychom z něj udělali přeplácané skladiště?

Důmyslné úložné prostory

Dnešní princezny mívají často víc oblečení, než jejich maminky. Proto potřebují mnohem víc místa na uložení šatstva, což se dá vyřešit “dvoupatrovou” skříní, tedy šatníkem s dvěma tyčemi na ramínka a s 2 prádelníky. Vždy po sezóně se nepotřebné oblečení pověsí do patra a stáhnou ty aktuální. Úložný prostor poskytnou také zásuvky pod postelí, takové vyvýšené postele jsou už běžně k dostání. Pečlivým rozplánováním prostoru vznikne dost místa i na pracovní stolek, ale hlavně na toaletku se zrcadlem, bez které se holčičky prostě neobejdou.

Barvy a dekorace

Od určitého věku budou do zařizování pokojíčků děvčátka intenzivně zasahovat. Takže počítejte s tím, že jejich vybavení bude pestrobarevné a vyzdobené motivy z oblíbené pohádky. Přitom nemusí být nutně růžový, oblíbená je i tyrkysová, fialová či žlutá barva. Přesto momentálně asi nejvíc táhne kombinace bílé, růžové a šedé.

Pokud jde o dekorace, největší radost své holčičce uděláte, jestliže jí nad postel připevníte nebesa. Bude se cítit jako opravdová princezna, navíc získá naprosto soukromé místo, kam se může schovat, když chce být sama. Takto zajistíte potřebné soukromí i v pokojíčku, kde bydlí dvě slečny. 

Styl a atmosféru opravdového zámku pak podtrhne tapeta s květinovým vzorem a hromada polštářů všech velikostí. Stejně poslouží i květinové závěsy do oken a povlečení na postel ze stejné látky.

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku