close

Indukční technologie je v současné době nejrychlejší a energeticky nejméně náročné vaření. Nádoba se zahřívá přímo, není nutné nejdříve ohřát plotýnku.

Celý systém vychází z principu elektromagnetických proudů,jimiž se zahřívá pouze dno nádoby, takže jsou mnohem efektivnější než ostatní varné desky. Jaké jsou další výhody indukční varné desky?

Bezpečné vaření

Indukční desky zahřívají jen plochu bezprostředně pod nádobou, takže se nemůžete spálit, protože všechno ostatní okolo hrnce je studené. Rychle se ohřívá a stejně rychle i chladne, ani po uvaření tedy nehrozí popálení z neopatrnosti.

Ekonomické vaření

Varná deska ohřívá přímo dno nádoby, nedochází k ohřevu mezičlánku – plotýnky. Tím šetříte nejen čas, ale především peníze za elektrickou energii. To je jeden z nedůležitějších důvodů, proč je indukce stále oblíbenější.

Komfortní vaření

Indukční varná deska za vás hlídá, kdy se pokrm začne vařit a upozorní vás na to. Když potřebujete přerušit vaření, stačí zmáčknout tlačítko. Po té, co se k vaření vrátíte, jediným stiskem můžete opět pokračujete. Tlačítko pauza okamžitě sníží teplotu pod hrncem, ale udržuje ho v provozní teplotě. Senzor také rozezná prázdnou nádobu, plochu pod ní ihned vypne.

Vaření na míru

Výhodou indukčních varných desek je možnost zvolit si takové rozměry, jaké budete potřebovat. Potřebujete dost místa pro své kulinářské umění a nestačí vám standardní deska 60 x 60 cm, nechte si zabudovat širší. Naopak pokud jste singl nebo ve dvou, možná vám stačí jen  deska na dva hrnce, tedy asi 30 cm široká.

Čisté vaření

Máte rádi všechno čisté a udržované. S indukční deskou je to snadné, protože nikdy nemusíte odstraňovat připálené jídlo. I když vám přeteče z hrnce nebo ukápne z naběračky, nemusí vás to trápit, protože z chladné desky to jen střete utěrkou. Žádné napečené vrstvy na indukční desce nenajdete.

Tags : indukční deskaindukční varná deskavaření na indukci

Autor Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Komentáře k článku