close
bydleni21.cz_7 benefitů_01_dm.cz

Slyšeli jste to přísloví: ,,Nic není v životě zadarmo”? Bohužel se ukazuje, že je to pravda. Zejména pokud jde o chemické prostředky pro domácnost. Zbaví vás nečistot, doslova rozpustí veškerou mastnotu bez většího úsilí z vaší strany. Vezmou si ale něco na oplátku. Neprospívají vašemu zdraví a prokazatelně zatěžují životní prostředí. Přečtěte si 7 benefitů, proč vyměnit chemické produkty za ekologické.

1. Žádné toxické chemikálie ve vaší domácnosti

Pokud si vyberete ekologické čisticí prostředky, eliminujete možnost, že se do vašeho domova dostanou toxické chemikálie. Běžné čisticí prostředky, které používáte v kuchyních a koupelnách k odstranění mastnoty, sice dobře odstraňují nečistoty, ale mají nepříjemný vedlejší účinek: vdechování nebezpečných chemikálií.

9 tipů na ekologické čisticí, mycí a prací prostředky:

  1. Přípravek na mytí nádobí Pro Climate.
  2. Tablety do myčky Free & Clear.
  3. Prací gel sensitive aloe vera Frosch.
  4. Aviváž Gardenia and Vanilla Ecover.
  5. Hygienický čistič dětských potřeb a omyvatelných povrchů Frosch.
  6. WC čistič s vůní levandule Frosch.
  7. Univerzální čistič s vůní maliny Feel Eco.
  8. Čistič povrchů Feel Eco.
  9. Octový čistič proti vodnímu kameni Frosch.

Pro Climate přípravek na mytí nádobí

2.  Ekologické čisticí prostředky jsou šetrné k pokožce

Volba přírodních čisticích, mycích a pracích prostředků vás ušetří od podráždění a poškození kůže. Mezi škodlivé složky, které se nacházejí v čisticích prostředcích, patří formaldehyd, který může způsobit podráždění kůže, očí, hrdla a nosu. Bělidlo                s obsahem chlóru, který je škodlivý pro kůži, oči i plíce.

3. Ekologicky šetrné výrobky neškodí Zemi

Eko šetrné výrobky nepoškozují životní prostředí. Při používání běžných prostředků se do ovzduší uvolňují škodlivé chemické látky. Když používáte ekologické výrobky, eliminujete možnost vypouštění škodlivých chemikálií do vodních toků a ovzduší. Tímto jednáním snižujete poškozování ozonové vrstvy a globálním změnám klimatu.

4. Výrobky z recyklovaného odpadu

Ekologické produkty se někdy vyrábějí z odpadních složek. Ty by jinak zvlhly na zemi. Společnost Ecover například vytvořila prostředek na mytí nádobí: ,,Too good to waste “, jenž se vyrábí z 25 % odpadních složek z procesů vaření piva. Plní se do lahví z recyklovaného plastu.

Ecover aviváž Gardenia and Vanilla

5. Podporujete lepší život

Když se chováte ekologicky, propagujete lepší životní styl. To následují a zavádějí ostatní. Čím více lidí se k vašemu životnímu stylu připojí, tím lépe pro životní prostředí. Začněte tedy s ekologickým hnutím hned tím, že ze svého domova uděláte zónu bez chemikálií. Vytvořte ekologickou domácnost.

6. Přírodní prostředky se netestují na zvířatech

Výrobci ekologicky šetrných a udržitelných výrobků tvoří s filozofií: ,,Neškodit Zemi a jejím obyvatelům a zákaz testování na zvířatech”. Když sáhnete po běžných výrobcích, je pravděpodobnější, že si koupíte produkty, které se testují na zvířatech.

7. Dáváte nazpět společnosti

Nákupem přírodních čisticích, mycích a pracích prostředků můžete něco udělat pro celou společnost. Mnozí výrobci eko prostředků věnují část svých zisků charitativním organizacím a organizacím podporujícím ekologický život. Nákupem výrobků pomáháte podpoře ekologicky šetrného života.

Změna začíná u vás

Udržitelný úklid, ekologický úklid, zelená domácnost. Ať už se tomu říká jakkoli. V posledních letech vzrostl počet domácností, které používají ekologicky šetrné prostředky. Vzhledem k celosvětovému znepokojení nad změnou klimatu a negativními dopady moderního způsobu života není divu, že si lidé uvědomují, jak je důležité něco změnit. Už víte, proč nepoužívat chemické prostředky? Vyměníte je za ekologické?

Zdroj náhledových fotografií: dm.cz, AdobeStock, Nikol Fialová

 

 

Komentáře k článku