close
Ložnice

8 tipů pro kvalitní spánek během horkých letních nocí

Teplota v ložnici by v noci neměla přesáhnout 20°C. To se ale během léta snadněji řekne, než udělá. Přesto si i v těch nejparnějších nocích můžete dopřát klidný spánek.

Dopřejte si i vy kvalitní spánek /
Dopřejte si i vy kvalitní spánek /

Během veder nemusíte spát ve vaně ani ve sklepě. Mezi našimi tipy nenarazíte ani na zapnutou klimatizaci. Samozřejmě s ní můžete před spaním snížit teplotu v ložnici, ale nenechávejte ji běžet po celou noc. Nedoplatili byste se a ještě byste si uhnali angínu.

1. Dopřejte si lehkou večeři

Přestože k létu neodmyslitelně patří grilovačky, zkuste se vyvarovat stejků a podobných těžkých jídel. Raději si dejte rybu, kuře nebo ještě lépe salát.

2. Nepřehánějte to s pitím

Sklenka vychlazeného vína osvěží a ještě pomůže usnout. To si ale jenom myslíte. Alkohol nikdy nebyl dobrým přítelem kvalitního spánku a ještě vás v noci požene na záchod. Zůstaňte raději u vody nebo ledového čaje z meduňky.

3. Unavte se pohybem

Pohyb je patrně to poslední, co byste ve vedru chtěli dělat. Pravdou ale, že když si před spaním půjdete zaplavat, bezvadně se osvěžíte a navíc unavíte. Spát se pak bude jedna báseň.

4. Větrejte důkladně, ale opatrně

Před spaním v ložnici pořádně vyvětrejte, nezapomeňte ale zhasnout nebo nasadit síť proti hmyzu. Nechcete přeci pokoj plný bzučících a štípajících nezvaných hostů.

5. Nepouštějte do ložnice sluníčko

V létě nechte rolety či závěsy celý den zatažené. Zabráníte tak ohřívání interiéru a večer bude v pokoji o mnoho lépe.

6. Používejte špunty do uší

Pokud bydlíte ve městě a během letních nocí máte okna dokořán, zvažte nákup špuntů do uší. Vyhnete se tak nepříjemným nočním budíčkům kvůli hluku z ulice.

7. Zbavte se duchny

Zazimujte peřinu a povlékněte si pouze tenkou deku. V obzvlášť parných nocích spěte jen pod prostěradlem nebo samotným povlečením.

8. Pořiďte si kvalitní matraci

Bez ohledu na roční období byste měli usínat na kvalitní matraci. Jedině tak nebudete ráno vstávat rozlámaní a unavení. Doporučujeme kvalitní matrace od firmy Tropico, které jsou díky pratelným potahům a dalším vlastnostem vhodné i pro alergiky.

Zajděte do jedné z 300 prodejen v Čechách i na Slovensku a vyberte si matraci, na které se pokaždé vyspíte dorůžova.

Tags : spánek
Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response