V dnešním příspěvku se zaměříme na veselé dětské pokoje, které představují království malých princů a princezen. Dětský pokoj většinou roste a rozvíjí se s jeho obyvateli. Dětský pokoj pro batolata by měl být plný her a bezpečí. Po nějakém čase se však začnou zvedat nároky na celkové vybavení, včetně kreslící či psací plochy. Zhruba od tří let věku se již dítě učí, že každá hračka má své místo. Pokoj by měl zahrnovat dostatek regálů, poliček, bedýnek a jiného úschovného prostoru na veškeré poklady dítěte. Jak bude vybaven pokoj dítěte v předškolním věku, záleží na prostoru, jaký máme k dispozici. V dnešní době se dá i malý prostor vyřešit prakticky. Nápadů je spousta. Většinou se však musí řešit zakázkovou výrobou, pokud nemáte možnost vyrobit si nábytek sami. Pojďme se podívat na pár praktických rad, jak vyřešit pokoj, tak aby poskytl dítěti prostor pro hraní, zdravý odpočinek a rozvíjení kreativity.
Vyvýšená postel
Nemusí se nutně jednat o klasickou palandu. Vyvýšená postel nad 1 metr nabízí ve spodní části spoustu úložného prostoru. Nebo naopak může vzniknout prostor pro hraní a malý obyvatel si může pod takovou postelí vybudovat bunkr, který je u dětí velmi oblíbený. Pokud takováto postel bude z boční strany disponovat schůdky, vznikne další úložný prostor v každém schůdku. Kolem postele může vzniknout rantlík z látky, který bude zároveň sloužit jako kapsář na různé plyšáky, knížky a jiné poklady dítěte.
Plocha na kreslení a psaní
Pokud máte v místnosti nějaké výklenky, můžete zabudovat psací stůl. Bude poskytovat dostatek bezpečí, protože bude ukrytý a zároveň dostatek soukromí. Zabudovat se dá i osvětlení nad psací plochu. Pokud výklenkem místnost nedisponuje, doporučují se stoly se zakulacenými hranami, nebo sklápěcí desku, přimontovanou do zdi. Kdykoliv po sklopení bude mít dítě opět větší plochu pro hraní.