close
no thumb

policka1Kolikrát se to ani nezdá, ale mnohdy i malá drobnost, která je s rozvahou pořízena do interiéru, ho dokáže výrazně oživit, rázem je tak bydlení elegantnější a komfortnější. Stačí k tomu málo, živým důkazem jsou třeba i nejrůznější stylové poličky.

Kdo by doma neměl nějakou poličku. Setkáváme se s nimi buď ve skříních, ale rovněž i jako samostatné účelné a zároveň dekorační bytové prvky. Nyní se budeme bavit právě o druhé výše jmenované skupině poliček.

Poličky na zeď

Samostatné poličky jsou k mání v mnoha provedeních, které se od sebe liší hlavně materiálem výroby, dále potom rozměrovými vlastnostmi a barvou. Klasicky jde o jakousi desku, která slouží jako místo pro určité věci v domácnosti. Dnes již nejsou výjimkou ani poličky nepravidelných a atypických tvarů. Právě ty působí vysoce stylově, rovněž tak i poličky rohové!

V obývacím pokoji, ale třeba i v dětském pokojíčku, na chodbě nebo v síni, snad i v kuchyni či v jídelně máme standardně dřevěné poličky, v koupelnách působí líbivě skleněné menší poličky. Rovněž však i třeba v obýváku nevypadá vůbec špatně skleněná samostatná polička. Obecně platí, že sklo vypadá mnohem více reprezentativně. Skleněné poličky se obvykle kombinují ještě s kovovými, případně s plastovými prvky.

policky2Výběr poličky je třeba zaměřit na zavedený styl interiérového prostoru, kde bude umístěna. V případě, že jsou v místnosti i skleněné prvky, raději sáhněte po sklu. Pokud chcete zůstat v zajetých kolejích, pořiďte si dřevěnou poličku. Chybu neuděláte, pokud do místnosti dáte více poliček. Ty by se však k sobě měly hodit. Vybírejte také barvu, u dřeva existuje mnoho imitací, i sklo nabídne řadu barevných odstínů, matnost nebo naopak čirost.

Na poličku můžete umístit v podstatě cokoliv, omezeni jste snad její velikostí. Poličky je třeba dobře uchytit a to pomocí hmoždinky a šroubů, případně háčků či jiných úchytek, které jsou vpraveny pevně do stěny!

Komentáře k článku