close
Spolupráce

Pořiďte si rolety, žaluzie nebo předokenní rolety!

no thumb

zaluzieOkna představují základní stavební prvek téměř každé nemovitosti, zvláště potom té, určené k bydlení. Tip a provedení oken je možno vybírat z celé palety variací. Stejné je to, i co se týká doplňků a příslušenství oken. Mezi ty nejdůležitější a nejoblíbenější, tedy nejvíce poptávané, lze zařadit žaluzie, rolety a předokenní rolety.

V našich domech a bytech si již nedovedeme představit, že bychom neměli v okně žaluzie. Ty představují jakousi samozřejmost. Slouží hlavně k zastínění před sluncem, případně k zatáhnutí večer a v noci, aby nás při spánku nerušilo světlo z venku. Žaluzie jsou k dispozici v nejrůznějších variacích, velmi snadno se tak dají vybrat v podstatě do jakýchkoliv interiérových prostorů a na jakákoliv okna.

Dalším tipem zastínění oken jsou potom rolety. Ty jsou standardně dvojího druhu. Jedny jsou montovány zevnitř okna, dalším tipem jsou potom tzv. předokenní rolety, které jsou instalovány zevnějšku. Klasické interiérové rolety mají podobnou funkci jako žaluzie, jsou však zpravidla výraznější. Předokenní rolety potom zajišťují částečně i specifikum ochrany majetku a bezpečnosti. Slouží i před ochranou okna před nepříznivými povětrnostními vlivy. Klasicky se s nimi setkáváme hlavně u chat a chalup, nejsou však výjimkou ani u rodinných domů.

Uvažujete-li o pořízení nových žaluzií nebo rolet, máte určitě z čeho vybírat. Nejlepší však bude, pokud se obrátíte výhradně na takové firmy, které zajistí komplexní práce, tedy poradenství, montáž i servis. Co se týká pořizovací ceny, tak ta se pohybuje v širokém rozmezí, záleží vždy na konkrétních požadavcích a specifikách těchto okenních doplňků!

Komentáře k článku