close
no thumb

strom1Dokážete si představit, že by přímo uvnitř domu, tedy v jeho interiérových prostorách rostl strom? Proč ne? Dnes je možné naprosto vše. I když to může na první pohled vyznít tak nějak divně, není to opravdu nic, co by se nedalo realizovat. Dokonce to může vypadat velice zajímavě a tak trochu jedinečně! Chcete-li si tuto extravagantnost také realizovat, pojďme se podívat, jak na to!

V prvé řadě je potřeba říci, že strom, který bude zasazen v bytě, vyžaduje určité prostory. Toto řešení se tedy bude hodit spíše do větších rodinných domů. V zásadě jsou dvě možnosti: Tou první je, že strom zasadíme klasicky do květináče a tou druhou potom, že strom bude zasazen přímo do země, respektive do podlahy. Na první možnosti není nic tak zvláštního, budeme se tedy zabývat druhou variantou.

Příprava se nesmí podcenit

strom2K tomu, aby se mohl strom zasadit na podlahu, je potřeba její speciální úprava. Ta je vhodnější do přízemních prostorů. Podlaha musí být dostatečně vysoká, je třeba do ní totiž udělat otvor, který je nutno pořádně zaizolovat. Do něho se totiž dá přímo hlína a zasadí se sem strom. Do otvoru můžete vložit klidně i nějakou vhodnou nádobku. Počítejte však, že je to hrubší zásah, který předpokládá dlouhodobou podobu.

Hlínu je potřeba čas od času vyměnit, strom podle druhu třeba i přihnojit. Důležitá je také správná zálivka. V takových místnostech by se mělo určitě pravidelně větrat. Samozřejmě, že se do interiéru nehodí jakýkoliv strom, je dobré se poradit se zahradníkem nebo zahrádkářem! A kam všude je možno v domě strom zasadit? Nejčastěji třeba do haly nebo prostorné síně či zimní zahrady. Pokud jste opravdu odvážní, pak můžete třeba spát nebo jíst přímo pod stromem, na kterém bude sedět kočka, nebo papoušek!

Komentáře k článku