close

zabradli1Zábradlí představuje stavební, účelový a dekorační prvek, se kterým se setkáme v mnoha interiérech. Především v případě, že máte dům s poschodím, tak se bez něho v podstatě neobejdete! Je mnoho nejrůznějších provedení zábradlí, odlišují se od sebe v celé řadě parametrů. To, čeho si všimneme na první pohled, je bezesporu materiál, ze kterého je zábradlí zhotoveno!

Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější zpracování zábradlí patří i nadále kov, postupně se začíná stále více prosazovat i dřevo. Naopak plast, který představoval sice pouze zlomek z četnosti zábradlí v minulosti, se již téměř vytratil.

Trendem je kombinace dřeva, kovu a skla

Kovové zábradlí vypadá velmi elegantně a komfortně. Jedná se o materiál, který se vyznačuje vysokou kvalitou a dlouholetou životností. Samozřejmě, že je potřeba nějaká údržba, ta je však minimální. Čas od času je vhodné kovové zábradlí přetřít vhodnou nátěrovou hmotou, jedná se však o řád roků. Velký boom zažívá kované zábradlí, to je však přece jen o něco dražší. Další skupinu potom tvoří dřevo. Dřevěné zábradlí působí nenahraditelným a jedinečným dojmem. Hodí se hlavně všude tam, kde se v interiéru vyskytuje více dřevěných prvků. Dřevo se musí ošetřovat, aby nedocházelo k jeho poškození a hnilobě. Velmi zajímavým doplněním zábradlí je také sklo. Vůbec veškeré kombinace hlavně dřeva, kovu a skla, tedy nejen u zábradlí, jsou pro svůj komfort vysoce vyhledávané!

zabradli2Na zábradlí je kladeno, stejně jako na jakékoliv jiné interiérové prvky a příslušenství, mnoho nároků. Musí vypadat líbivě, musí se hodit do stylu bydlení a v neposlední řadě musí zajišťovat i svou ochrannou funkci. V každém případě je nutno zábradlí pořádně zakotvit a upevnit nejčastěji do stěny a také do samotných schodů. Toho se docílí vhodnými spojovacími materiály a přípravky, mezi které patří hmoždinky, šrouby, lepidla, ale třeba i malta. Zábradlí pochopitelně není výsadou pouze schodů, bude se hodit i na terasu nebo balkon. Je ale potřeba zdůraznit, že v těchto venkovních prostoprech je třeba vybírat zase něco trochu jiného, otom třeba někdy příště. Zábradlí vybírejte velmi pečlivě, jedná se o něco, co se nekupuje každý den!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response