close

bodenbelaege_titelHledáte nejvhodnější krytinu? Vybírejte z cenově dostupné nabídky nejvíce praktickou podlahu pro vás a vaši rodinu. Do kuchyně zvolte raději kachličky. Mají několik výhod. Pokud se vám něco rozbije nebo rozlije na podlahu, nemusíte mít strach, že by vám podlaha nabobtnala. Často se stává, že nám upadnou nože nebo jiné ostré předměty. Ani v tomto případě se nemusíte bát, že by v podlaze zůstala díra. Kachličky jsou stále více oblíbenější a z praktického hlediska v kuchyni nemají konkurenci. Skvěle se udržují a nejsou nákladnou položkou. Vybírat můžete ze stovek vzorů a dekorů, velikostí i tvarů.

A co vybrat do obýváku? Místnost, kde trávíte nejvíce času si zaslouží kvalitní podlahovou krytinu. Nabízí se oblíbené plovoucí podlahy. Jediným plusem je cena. Laminátové podlahy se skládají z dřevovláknitých desek, na jejich povrchu je dekorační papír s natištěným vzorem, nejčastěji dřevem. Povrch je pokryt vrstvou melaminové pryskyřice, která plní funkci ochrany, snadné údržby a vysokého lesku. Laminátové podlahy se navíc pokládají úplně jinak než dřevěné podlahy. Pokládka se skládá z několika částí, nejprve se musí řádně vyrovnat podklad. Druhým krokem je položení pěny, která má dorovnávací vlastnosti a navíc tlumí skřípání a vrzání podlahy. Lamináty se nakonec na sebe zasouvají a nechávají se volně položené, jakoby plavaly. Dřevěné podlahy jsou originální s nikdy se neopakujícími vzory jako je tomu u lamina. Jsou hřejivé, měkké a odolné. Péče o dřevěné podlahy je náročnější a dražší záležitost. Plovoucí podlaha stojí čtvrtinu ceny dřevěné podlahy. Životnost podlah je ovšem nesrovnatelná. Masivní nebo třívrstvé dřevěné podlahy jsou prakticky na celý život, zatímco lamino je potřeba renovovat.

Passende-Boden-fuer-das-moderne-Haus_foto-djd_at-aktion-pro-eigenheimDo dětských pokojíčků doporučujeme koberec. V první řadě jde o dětskou bezpečnost a praktičnost. Koberce jsou levné a dostupné pro všechny. Zajistí hřejivost a teplo dětských nožiček. Koberce rozdělujeme na několik typů, podle výšky vlasu a hustoty. Do dětských pokojů upřednostňujeme hladké koberce. Vysoký vlas se hodí spíše jako běhoun do chodby, obýváku  nebo do pracoven.

Jana Tarabčáková

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response