close
move-3973175_960_720

Barvy jsou mocný nástroj, který můžete využít pro změnu vzhledu každé místnosti. Barvami můžete prosvětlit prostor, zútulnit pokoj a celkově osvěžit svůj domov. Připravili jsme pro vás seznam barev, které dominují roku 2022.

Šedozelená

Jednoznačně nejoblíbenější barvou na stěnu pro rok 2022 se stala barva šedozelená. Skvěle kontrastuje s barvou lila nebo růžovou, a je ideální pro zenovou koupelnu nebo pro vytvoření relaxační místnosti, například ložnice.

Zelená

V případě, že chcete barvu, která je o něco živější, barvy inspirované zelení v přírodě mohou být právě to, co hledáte. Velmi oblíbená se stala barva guacamole. Jak název napovídá, je to svěží, organická zelená se žlutými podtóny. Mnohem teplejší barva než šedozelená zmiňovaná výše. Skvěle zapadne do interiéru k ostatním barvám a doplňkům, které jsou také inspirované přírodou.

Šedomodrá

 Podobně jako u zelených odstínů, tak i modrá s výrazným šedým podtónem dominuje roku 2022. Tyto odstíny jsou ideální pro kombinace s bílou barvou a všemi neutrálními barvami. Je to barva se zklidňujícími účinky, proto ji volte tam, kde toužíte po odpočinku.

Zemitá hnědá

I v tomto případě navazujeme na barvy inspirované přírodou. Vzhledem k tomu, že hnědá je barva neutrální, dobře ladí s většinou ostatních barev. Ovšem úchvatně vypadá ve spojení s jinými světlými neutrálními barvami.

Bílá

Pro ty z vás, kteří hledají tradiční neutrální barvy, je bílá spolu s některými světlejšími odstíny béžové nejvíce zastoupenou barvou pro rok 2022. A není divu, bílá a její teplejší odstíny se hodí ke všemu.

Karmínově červená

Červená a její odstíny patří mezi teplé a výrazné barvy. Letošnímu roku ale vévodí odstín karmínově červená, která vdechne život každé místnosti. Ovšem pozor, je to výrazná barva, s níž je třeba zacházet opatrně.

Věříme, že jste našli inspiraci, pokud se chystáte v letošním roce vymalovat.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : barvydomácnost

Autor Michaela

Komentáře k článku