close
hand-washing-4818792_960_720

Koupelna patří mezi místnosti v domě, kde doslova „tečou peníze do kanálu“. Ačkoliv se momentálně potýkáme s velkým zdražováním jak energií, tak vody, poradíme vám naprosto jednoduché tipy, jak můžete za vodu ušetřit nemalé peníze.

1.      Ranní a večerní hygiena – dejte si pozor na své zlozvyky

Při čištění zubů nebo holení opravdu nemusíte nechávat puštěnou vodu, zastavte ji. Pokud s tímto krokem máte potíže, na trhu existují vodovodní baterie senzorové, které jsou pro regulaci vody ideální.

2.      Těsnění pravidelně kontrolujte

Stále vám kape kohoutek nebo máte děravý odpad? Takové plýtvání vodou vás za rok může stát nemalou částku, takže opravdu je důležité se na tyto opravy zaměřit. Nehledě na to, že z kapajícího kohoutku se může zanedlouho stát pořádná potopa v koupelně, která vám zničí okolní vybavení, podlahu a stropy.

Také se vyplatí dávat pozor na své účty za vodu – pokud vaše spotřeba náhle bezdůvodně stoupne, je to varovný signál, že vám někde uniká voda.

3.      Snižte množství času, které trávíte v koupelně

Všichni se rádi dlouho sprchujeme, zvláště po náročném dni, kdy se těšíme na dlouhou horkou sprchu. Ovšem právě sprchování je velký „žrout vody“. Jestliže nehodláte slevit ze svých nároků na sprchování, doporučujeme do sprchy nainstalovat regulátor průtoku, jímž dosáhnete až 70 procent úspory vody.

Další možností jsou chytré sprchové systémy, kde si můžete automaticky nastavit ideální dobu trvání, abyste neztratili přehled o čase nebo spotřebě vody. Nejnovější inteligentní sprchovací systémy umí také nastavit teplotu vodu a dají se aplikovat i do vany.

4.      Záchody  

Záchody s duálním splachováním už možná znáte. Jsou vybaveny dvěma tlačítky – jedno pro malé spláchnutí a druhé pro velké spláchnutí. A právě mnoho z nás nikdy nestlačí tlačítko správné, většina z nás stlačí tlačítko větší nebo dokonce obě najednou. Víte, že velké spláchnutí spotřebuje až 9 litrů vody, přičemž malé spláchnutí pouhé 3? Možná si už pro příště rozmyslíte, které tlačítko stlačíte.

Abyste za vodu ušetřili, nemusíte pořizovat nákladné vychytávky. Stačí se jen trochu hlídat.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : penízevoda

Autor Michaela

Komentáře k článku