close
FENG-S~1
Žlutá barva podporuje růst a chuť vařit

Pět tisíc let staré čínské učení, které učí rovnováhu a harmonii, se stává moderním trendem téměř každé domácnosti. Vyzkoušejte si uzpůsobit svůj domov a žijte v harmonii a klidu. Pokud se v noci budíte, špatně se soustředíte, nemůžete pracovat nebo se doma zkrátka necítíte nejlépe? Možná to bude špatným rozestavěním nábytku či zastavením proudu energie.

 Chcete připravovat jídla s chutí? Zaměřte se na kuchyň, srdce domova, jenž ovlivňuje energii celé domácnosti. Feng šuej zavrhuje například mikrovlnou troubu, která podle starého učení ohřívá jídlo nepřirozenou cestou. Nechcete-li se vzdávat pohodlného způsobu vaření, vsaďte na drobné změny. Velkou energii v kuchyni představují květiny a bylinky. Nechte proudit energii skrz vystavené ovoce, zejména pomeranče, které symbolizují štěstí. Ovoce zvolte v počtu devíti kusů, neboť číslo 9 značí sílu. Nezapomínejte na pořádek a čistotu a pestré barvy v kuchyni. Zkusit můžete například zelenou, která podporuje zdravé stravování a chuť vařit. Nic nepokazíte ani žlutou či modrobílou kombinací. Sporák by neměl stát úplně v rohu, spíše uprostřed místnosti nebo tak, abyste dobře viděli na dveře, kdo přichází.

HERRLI~1
Bylinky jsou ve feng šuej označovány jako přírodní element

Chcete-li být opravdu důslední, snažte se oddělit ohnivé a vodní prvky. V praxi by vedle sebe neměla stát například lednice a sporák, popřípadě je můžete proložit přírodními prvky; dřevem, dózou s vařečkami nebo drobnými květinami. Udělejte něco pro svou kuchyň, aby z ní vzešlo jen to nejlepší a aby příprava pokrmů pro ostatní členy rodiny byla příjemnou činností.

Jana Tarabčáková

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response