close
schlafzimmer-1
V ložnici zvolte přírodní prvky

Ložnice by měla představovat nejklidnější místo ve vašem bytě či domě, místo, kam chodíte odpočívat a spát. Ložnice představuje centrum zdravého spánku a podporu partnerského života. Chcete-li zkvalitnit a prodloužit spánek, řiďte se zásadami feng šuej, které učí o harmonii a proudění té správné energie.

Střed ložnice tvoří postel a její správné umístění. Pokud se vám dobře usíná i spí, není potřeba cokoliv měnit. Z postele by nemělo být vidět na pracovní kout, ani zrcadlo. Pokud nemůžete nábytek přemístit, přehoďte přes zrcadlo šátek a stůl oddělte jiným kusem nábytku, například paravánem. Postel by měla být umístěna před pevnou stěnou, za kterou neteče voda. Oknem uniká potřebná energie, proto neustavujte postel před stěnu s oknem či balkonem. V ložnici se vyvarujte ostrých předmětů a tropických květin, jako jsou kaktusy. Naopak do ložnice postavte rámečky s fotkami vašich nejbližších, jako dekoraci zvolte obrázky s přírodními elementy. V ložnici použijte teplé tóny barev, hodí se fialová či žlutooranžová. Směřuje-li vaše ložnice na sever, vymalujte ji na žluto, pokud je orientována na jih, vsaďte spíše na studené barvy.

schlafzimmer_fengshui
Postel umístěte co nejdále ode dveří

Důležité je udržovat v ložnici pořádek a nahrazovat věci, které nás již nepřitahují, novými. V ložnici si nechte pouze tlumené osvětlení, ostré světlo narušuje proudění pozitivní energie. Přejeme vám, aby se vaše ložnice stala klidným útočištěm, místem, kde usnete „jako špalek“.

Tags : bytové prvkyložnice
Jana Tarabčáková

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response