close
049382418-teppich-reinigungspulver-3er-set
Čištění kobeců načechrá vlas a oživí stálost barvy

Konečně přicházejí slunečné dny jako stvořené k vyvětrání a důkladnému vyčištění vašich koberců. Nabízíme vám několik možností, které určitě zaberou. Nezapomínejte, že koberce potřebují nejen pravidelné vysávání, ale také čištění, které prospívá vlasu koberce a udrží stálost barvy.

Nejlepší je voda

Čištění vodou je vždy nejúčinnější a nejpohodlnější cesta, jak odstranit fleky a zašlou špínu. Takzvaná mokrá cesta se nehodí na vlněné koberce nebo pravé perské koberce, kde může dojít k poškození materiálu a barevným nestálostem. Stejně tak můžete použít mokrou cestu na čalouněný nábytek, který si také zaslouží občas důkladně vyčistit. Nechce se vám do úporného čištění nebo nemáte možnost nechat koberce venku proschnout? V tomto případě vyzkoušejte firmu na čištění koberců, který je finančně dostupná. Nejen že váš koberec bude očištěný profesionály, navíc si přinesou vlastní přípravky a přijedou až k vám domů. Je-li pro vás pohodlnější vlastní úklid, vyzkoušet můžete vysavače, které jsou určeny k čištění koberců mokrou cestou a dají se zapůjčit v každém hobby marketu.

Máme rádi sucho

radek
V hobby marketek si můžete půjčit speciální čističe

Suchá cesta je dražší, ale zároveň šetrnější variantou čištění. K suchému čištění se používá speciální prášek, kterým se posype koberec nebo nábytek a zapraví se do něj pomocí vysavače. Tento kouzelný prášek na sebe váže částice špíny a při závěrečném vysávání nechá prokouknout barvu i vůni nového koberce. Osvědčené jsou i rady našich babiček. Vyzkoušet můžete třeba prášek do pečiva, který by měl přes noc odpočívat v koberci a poté jej důkladně vysát. Na mastné skvrny na koberci použijte jedlou sodu nebo citrónovou šťávu. V zimě se zbavíte špíny jednoduše, koberec položte lícovou stranou na čerstvý sníh a z druhé strany do něj klepejte plácačkou. Sami uvidíte, kolik špíny a drobečků vypadne ven.

Tags : údržbaúklid

Komentáře k článku