close
FlyLechte
Plastové doplňky oživí interiér

Sháníte křeslo, stolek nebo nějakou originální poličku? Dejte šanci plastovému nábytku, jehož největší předností je obrovská škála barev. Plastový nábytek zaujme také stylovými tvary a jednoduchou údržbou.

Druhy plastů

K výrobě plastového nábytku se hojně využívá polypropylen, polyetylen, polyvinylchlorid či polykarbonát, ze kterého se začaly vyrábět první židle a křesla. Většina plastů je odolná proti vysokým teplotám a zajistí barevnou stálost. Plastový nábytek se dá jednoduše omýt jarovou vodou. Hledáte originální kousky nábytku? Potěší vás také transparentní nebo probarvený past, který se využívá na výrobu odkládacích stolků či stoliček. Koupě plastového nábytku nemusí vždy znamenat tu nejlepší volbu. Spousta výrobců sází na jednoduchost a pestrost nabídky. Skuteční designeři se ale orientují spíše na nevšední propracovaný nábytek, od čehož se odvíjí cena a vlastnosti, mezi které patří například velká nosnost. Srovnejme třeba obyčejné levné plastové židle na zahradu, které po čase vyblednou a začnou se lámat a praskat. Značkový nábytek v plastovém provedení je cenově mnohem výše, čemuž odpovídá i kvalita a možnosti využití.

DESIGN~1
Nadčasový nábytek v plastovém provedení

Myslíte, že se plastový nábytek hodí pouze do moderního interiéru? Omyl! Zkuste vsadit na výrazné kousky třeba do chodby, v podobě skříněk, košů, rámů zrcadel nebo věšáků. Stejně tak poslouží v ložnici jako komoda a noční stolek, v obývacím pokoji se zase bude skvěle vyjímat křeslo nebo barevné poličky na zeď. K vidění jsou i kombinace s dalšími materiály, jako je sklo, kov nebo třeba dřevo. Plastovým nábytkem můžete doplnit tradiční bydlení. Plast si hodně užijí také děti, pro které připravují designéři nekonečné variace dětských pokojů.

Tags : interiérmoderní bydlenívybavení bytu
Jana Tarabčáková

The author Jana Tarabčáková

Leave a Response