close
front-view-child-room-with-rustic-interior-design_23-2148602891

Mnoho dětských pokojíčků jsou skvěle vybavené, překypují nejrůznějšími hračkami a trendy nábytkem. Jenže ve většině pokojíčků vládne chaos, barvy spolu neladí, nábytek je nesourodý a celkový dojem je tu a tam. Prozradíme vám několik inspirací, co vám budou nápomocné, pokud se pustíte do obměny dětského pokoje.

Dětský svět plný her

Dětský svět je plný zábavy a her. Abyste svým dětem vytvořili dokonalé dětské útočiště, které bude splňovat veškeré jejich požadavky, myslete také na kousek místa, kde si budou společně hrát. Snažte se vyhnout chaosu, který nastává často kvůli různým barvám hraček, proto nábytek včetně postele, kobereček, teepee a různé poličky laďte do světlých neutrálních tónů. Nejideálnější barvou je bílá. Zbytek doladíte barevnými polštářky, květináčky a rámečky.

Vintage styl

V žebříčku oblíbených stylů je vintage styl na prvních příčkách. Charakteristické jsou jemné pastelové tóny barev, které se do dětského pokojíčku skvěle hodí, protože působí uklidňujícím dojmem. Další charakteristikou je kvalitní nábytek, vyhněte se ostrým rohům a geometrickým pravidelným tvarům. Pohrajte si se stěnami, existují různé doplňky. Například tapeta mapy na zeď, poličky ve tvaru letadýlek pro kluky, vyšívané a háčkované polštářky pro slečny a samozřejmě přírodní materiály.

Černá a bílá do dětského pokoje

Naprosto senzační variantou dětského pokoje je kombinace barev černé a bílé. Ovšem pozor, nesmíte nic přehánět, abyste z dětské místnosti nevytvořili nevkusnou matlanici, která bude naprosto nevhodným místem pro vašeho prcka. Takže pokud chcete ladit pokoj do neutrálních barev, doporučujeme pořídit nábytek bílé nebo přírodní barvy a černo-bílými doplňky pouze doladit zbytek. Na trhu existuje mnoho možností, například povlaky na polštáře nebo samotné hračky, jako je například plyšová či dřevěná zebra.

Něco extra

Děti mají rády něco netradičního a speciálního. Pokud to proporce dětského pokoje dovolují, proč jim nevytvořit postel třeba přímo na stromě? Je tolik možností, kterými pokojík můžete ozvláštnit, například již zmiňované horní patro obklopené malbou stromu.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : barvyVybavení

Autor Michaela

Komentáře k článku