close

Moderní bydlení velí dát svému bytu styl a šmrnc. Jaký styl si vyberete, bude záležet jen na vás a na tom, zdali chcete žít v jihofrancouzské Provence, severní ledové Skandinávii, orientálním Japonsku či exotické Africe. Dnes se zaměříme na exotiku, slunce a rozpálenou Afriku. Jaké prvky a dekoraci bychom měli aplikovat, abychom docílili etno stylu?

Etno styl se vyznačuje aplikací dřevěného nábytku, hřejivých barev a orientálních dekorací, jako jsou polštáře, servírovací stolečky, lampiony a vše, co přípomíná cestování či exotiku. Pokud máte rádi zvířátka a chtěli byste etno styl dotáhnout do detailu, můžete si pořídit papouška v krásně kované kleci. Nesmíte však zapomenout, že papoušek je živé zvířátko, ne pouhá dekorace.

Polštářová bitva

Pro Afriku jsou typické polštáře, polštářky, dečky a podušky. Stačí si tedy pořídit pár polštářků na víc. Vybírejte hlavně ty s hedvábným potahem a v hřejivých odstínech – například červená, žlutá, okrová či oranžová. Potom je naaranžujte na hromadu na pohovku či na postel a užívejte si pohodlí.

1-Ethnic-Style 2-Ethnic-StyleVázy, misky, talířky

Dalším dekorativním prvkem Afriky jsou etnické vázy a jiná keramika. Afrika si potrpí na klasickou keramiku, nijak barevně zdobenou. Měla by být provedená v klasické hnědé barvě, zvenku neglazovaná a zdobená etnickými vzory.

3-Ethnic-StyleNábytek jak z ebenu vytesaný

Nábytek v etno stylu by měl být vyrobený z tmavého dřeva, nejlépe ebenu a podobných materiálů.

4-Ethnic-Style 5-Ethnic-Style

Zdroj obrázků: www.destinationdesignblog.com

Tags : etno stylexotika v interiéruinteriérové doplňky
Markéta Vlková

The author Markéta Vlková

Leave a Response