close
no thumb

houpkrVzpomínáte si na časy strávené v dědečkově houpacím křesle? V záplavě moderních trendů a stylových křesel se vrací stará klasická houpací křesla v moderním provedení.  Nabídka houpacích křesel je velmi pestrá, ale přesto zůstávají nejoblíbenějším typem dřevěná a ratanová houpací křesla. Tyto přírodní materiály se hodí do interiéru, zahradu i terasu. V mnohých z nás stále vzbuzují krásné vzpomínky na dětství. Konstrukce houpacích křesel tvoří dobře ohybatelné dřevo, které svým tvarem připomíná šnečí ulitu. Některá houpací křesla stojí na dřevěných ližinách.

Univerzální modely ze dřeva mají ratanový, nebo rákosový výplet,  interiérové modely jsou čalouněné kůží a pevnými textiliemi. Na své si přijdou také milovníci moderního designu. Vybírat můžete mezi sklolaminátyPVC. Pokud o koupi houpacího křesílka přemýšlíte, nejprve zvažte, zda vám nebude ničit podlahu. Laminátové podlahy, korek nebo koberec se mohou ošoupat. Ideální materiál pro postavení křesla budou plovoucí podlahy a dřevěné parkety. Pokud ale stojíte o “houpačku” a nemáte ideální podlahu, co takhle vyzkoušet moderní spuštěná houpací křesla, která visí ze stropu? Své oblíbence si získávají domácí houpačky, sítě a závěsná houpací křesla. Mezi visacími křesly jsou trendy plastová kulatá vajíčka; jsou lehká a váš strop se pod jejich vahou nezřítí. I přesto si nechte ověřit nosnost a materiál stropu.

New_Outdoor_Patio_Garden_Hanging_Swing_PE_Rattan_ChairAť už se rozhodnete pro moderní výstřelek, který bude tím nejzajímavějším kouskem ve vašem obýváku, nebo dáváte přednost staré dobré klasice, splníte si kousek svého dětského snu. Idylická představa příjemného posezení v houpacím křesle s šálkem kakaa se může stát skutečností…

 

Tags : designnábytek

Komentáře k článku