close
no thumb

nabytekobyvak1Nábytek nejen do obývacího pokoje je k dispozici v mnoha provedeních. Jeho výběr a umístění však nemusí být nejjednodušší záležitostí. Možná jste se o tom přesvědčili sami, kdo se však o problematiku zajímá a zkouší, může prostřednictví vhodně zvoleného a umístěného nábytku v obývacím pokoji dosáhnout zcela nových rozměrů!

V prvé řadě je zapotřebí mít určitou představu. V klidu si sedněte do obývacího pokoje a popřemýšlejte, jaký druh a jaká barva nábytku by byla nejideálnější. Pokud dáváte přednost klasice, zvolte standardní barvy v podobě bílé nebo různých odstínů šedé. Dřevěné imitace jsou k mání v mnoha variacích. Krásně vypadá i nábytek kombinovaný se skleněnými nebo kovovými prvky! Přihlížet byste měli k barvě výmalby a v neposlední řadě i k podlaze. Také parametr velikosti obývacího pokoje hraje důležitou roli stejně jako počet a rozměry oken. Doporučujeme vám také, abyste se inspirovali na návštěvě u vašich známých, či zavítali na internet, kde můžete vzhlédnout řadu zajímavých řešení. Pokud jste spíše extravagantnějšího rázu, potom nebudete mít přílišné hranice, sáhněte zkrátka po tom, co vám připadne nejvhodnější. Oblíbený a moderní je i barevný nábytek, neměla by to však být žádná divočina.

Nábytku do obývacího pokoje nepořizujte příliš. Již moc neletí příliš plné prostory interiéru. Ani vysoké stěny nejsou ničím, co by působilo stylově a komfortně. Někdy je méně více, to mějte na paměti. Pokud již máte představu, určitě ji zkonzultujte s co nejvíce lidmi. Každý bude mít svůj názor, vy si musíte vybrat jakýsi střed! Nenechte se příliš ovlivnit, avšak nad jejich návrhem se jistě zamyslete.

Sedačky, skříně i větší a menší dekorační prvky

nabytekobyvak2Již při výběru nábytku do obývacího pokoje je zapotřebí alespoň zhruba vědět, kam konkrétně nábytek umístíte. Zde je to opět věc názoru a vlastních představ. Důležité je, jak je místnost velká, to hraje primární roli. Sedací nábytek nachází stále větší a stylovější uplatnění uprostřed místnosti. Větší lavice by měly pokud možno oddělovat prostor pro relaxaci od míst, kde je třeba jídelna, pokud máte obývák propojený právě s jídelními prostory, což je realizace, která zažívá velký boom. Velkou pohovku potom doplňte několika křesly a stylovým konferenčním stolkem. Nábytek v podobě skříní, by měl být laděn do stejného designu. Skříně nepořizujte příliš velké. Je na vás, jestli se poohlédnete po několika samostatně stojících skříních, které doporučujeme umístit velmi blízko sebe, nebo spíše po pokojové stěně. Jak skříně, tak i stěny umísťujte tak, aby neubíraly světlo. Stěna, kde je okno, by měla zůstat zcela volná. K drobnějším věcem potom patří nejrůznější poličky nebo pokojové dekorace, které přispějí k vyladění interiérových prostorů!

Tags : moderní stylnábytekobývací pokojsedačky

Komentáře k článku