close
no thumb

sedacinabytek2Sedací nábytek jednoznačně a nezastupitelně patří do každého interiéru. Soudobé bydlení si již bez něho nedokážeme představit. Máme široké možnosti výběru, je jen na nás, po jakém sedacím nábytku se podíváme, které styly a provedení si pořídíme do našich domovů!

Sedací nábytek obecně prošel, stejně jako jiné interiérové prvky, podstatným vývojem. Ten se zaměřil především na kvalitu provedení, design a pochopitelně i ergonomii. I důsledek zdraví je totiž velmi důležitý, není totiž sezení jako sezení.

Výběr sedacího nábytku nepodceňujte

Výběr sedacího nábytku se odvíjí v první řadě podle toho, kam je nábytek určen. Existují dvě základní kategorie, kterými jsou sedací nábytek výhradně do interiérových prostorů a potom venkovní a zahradní sedací nábytek. Rozdíl je v provedení i designu. Při výběru bude hrát také velkou roli materiál, ze kterého je sedací nábytek vyroben. Nejedná se již pouze o dřevo, stále častěji se setkáváme i s takovými materiály, kterými jsou třeba kov nebo speciálně upravená umělá hmota. Úplně nejčastěji se však jedná o vhodnou kombinaci. Jak dřevo, tak i kov nebo plast mají spoustu kladů, ale i záporů. Nejlépe hodnocené je i nadále dřevo, to má vysokou životnost, následuje kov, který se zase pyšní nádherným a nadčasovým designem a vůbec nejhorší je sezení z plastů. Vše vyžaduje určitou údržbu. Sedací nábytek je potom také doplňován látkovinami v podobě snímatelných i nesnímatelných potahů, dodává to na stylu, ale i na příjemnosti při sezení. Velký boom zažívá kožený sedací nábytek.

sedacinabytek1Dalším parametrem je potom tvar a barva. Jedná se již o estetické hledisko, i když třeba tvar může a má vliv i na zdraví. Pokud by sedací nábytek neodpovídal požadavkům ergonomie, mohl by to váš pohybový aparát velmi rychle zaregistrovat, na to tedy pozor! Barvy ladíme do stylu interiéru, nesmí působit v rozporu s ostatními jak účelovými, tak i dekoračními prvky bydlení!

Kde sedací nábytek zakoupit? Tak to je opravdu jednoduchá otázka. Stačí se podívat jak do kamenných prodejen, tak i e-shopů s nábytkem a bytovými potřebami. Pozor však na kvalitu, je v ní velký rozdíl. Vybírejte pečlivě a rozvážně. Inspirovat se můžete i u vašich blízkých. Sedací nábytek může být v podobě samostatných židlí, křesel, ale i lavic, pohovek a jiných sestav včetně stolů. Pořizovací cena se pohybuje v řádech stovek až desetitisíc korun, je značně rozdílná především díky vlastnostem, které daný sedací nábytek má!

Tags : nábyteksedačky

Komentáře k článku