close
no thumb

xfGdEFtXn2US4p3JhBYlNmho6lJ6UxLsl4KuLIjx8yukmy08MPj8YO3A94p5zIOWNNgPoqIPokud stojíte před otázkou, jakou sedací soupravu koupit, přečtěte si několik rad a tipů, jak koupit kvalitní sedačku. Jestliže jste zavrhli levné látkové gauče a sázíte na vyšší kvalitu, doporučujeme kožené sedací soupravy. Kožené sedačky byly, jsou a zřejmě vždy budou považovány za luxusní a elegantní kousek ve vašem obýváku. Sedačky z kůže jsou považovány za přírodní doplněk vyjadřující teplo a v kombinaci dřeva působí masivním dojmem. A protože se dají koupit za srovnatelné ceny, nejsou pouze symbolem luxusu, ale především kvality a pohodlí.

Kostru sedací soupravy tvoří pevné dřevěné jádro. Při výběru promyslete také volbu pružinového nebo pěnového jádra. Největší důraz při nákupu klademe na kůži, její zpracování a kvalitu. Kůže musí být hrubá, tvrdá a odolná. Pozor si dejte na prodejce, kteří vydávají obyčejné koženkové sedačky za kožené a ceny neodpovídají skutečné kvalitě materiálu. Často se setkáváme také s gauči, které jsou potaženy kvalitní koženkou a v oblasti sedáku jsou pokryté pravou kůží. V tomto případě je cena téměř srovnatelná s čalouněnými sedačkami. Současný trend upouští od klasických černých kožených sedaček, na trhu se objevují nové barvy. Mezi nejoblíbenější patří hnědá, červená a krémová. Doporučujeme se také informovat, jak pečovat o kůži, aby zachovala svůj vzhled. Obecně platí, že by sedací souprava neměla stát příliš blízko radiátoru nebo na přímém slunci. Kožená sedačka potřebuje hlavně naši péči a správné zacházení. Koženou sedačku bychom měli vysávat a poté otírat vlhkým, nejlépe bavlněným, hadříkem. Nic nezkazíte koupí kvalitních prostředků určených přímo na kůži. Tyto speciální čisticí prostředky obsahují výživné a tukové složky, které uchovají měkkost a barvu kůže.

Xn_ddxTCQAJ9LG6zQ5YsGaEzc7WOonyrr3-X2VfH5ItRpy7I-ZPlf7Rrfu3A94p5_YOWBesKožená sedací souprava je bezesporu finančně nákladnější záležitost. V tomto případě se ale investovat určitě vyplatí. Zajistíte si tím kouzelné místečko pro chvíle klidu a pohody s rodinou a přáteli. Nejen proto věříme, že s ní budete spokojeni ne rok, ani dva, ale třeba celý život.

Komentáře k článku