close

dvere1Určitě se mezi čtenáři tohoto magazínu o moderním bydlení 21. století najde spousta takových, kteří se touží odlišit od zaběhlého stereotypu domácností, které jsou všude kolem nás. Možností, jak toho dosáhnout, je opravdu nepřeberná řada. Jedním zajímavým a poměrně jednoduchým tipem mohou být i atypické interiérové dveře.

Dveře mezi jednotlivými místnostmi se ještě stále vyskytují ve valné většině bytů a rodinných domů. Je sice pravdou, že se pomalu začíná objevovat trend, kdy jednotlivé místnosti nejsou přehrazeny dveřmi, avšak není a ještě ani tak brzy nebude nejrozšířenější. Platí zkrátka klasika, interiérové dveře jsou nepostradatelnými bytovými prvky. Nejsou však interiérové dveře, jako interiérové dveře. Je mezi nimi spousta rozdílností. Chcete-li se odtrhnout od klasiky, podívejte se po atypických provedeních dveří.

V čem spočívá jejich jedinečnost? Podíváte-li se na jejich designové pojetí, velmi rychle pochopíte. Mnohdykrát se totiž jedná o velice zajímavé řešení, kterého si nejde nevšimnout. Zmíníme se zde pouze o některých typech. Uveďme například celoskleněné dveře. Ty se budou hodit všude tam, kde máte zvýšené nároky na komfort. Sklo působí velmi jedinečně. Někteří lidé budou namítat, že sklo je náchylné k rozbití, že si takové dveře nemohou dovolit. Zde nejsou potřeba nikterak přehnané obavy. Skleněné dveře jsou obvykle bytelnější než klasické dveře třeba pouze se skleněnou výplní! Hodí se jak do koupelny, tak i třeba do kuchyně nebo do síní!

OLYMPUS DIGITAL CAMERADalším zajímavým tipem dveří jsou barevné dveře. Ty najdou své uplatnění hlavně v dětských pokojích. Barvy nejrůznějších pestrostí se vůbec dostávají čím dál tím častěji do interiérových prvků našich domácností. O tom, že pestré barvy jsou moderní, si budete moci brzy přečíst v dalším z připravovaných článků na našem webu. A posledním typem atypických interiérových dveří, o kterém se zde zmíníme, jsou dveře vysunovací. I s nimi se již nyní můžeme občas setkat. Vysouvací dveře šetří místo a působí velmi stylově! K dispozici jsou v mnoha variacích, skládají se v podstatě ze dvou částí, jde o samotné dveře a jezdec, po kterém se pohybují.

Atypické dveře představují zajímavé řešení, které, pokud je použito s vhodnými prvky, může váš byt a rodinný dům proměnit v nové dimenze!

Bydlení21.cz

The author Bydlení21.cz

Leave a Response